دلیل انتخاب پنجره UPVC

دلیل انتخاب پنجره UPVC

کنار پنجره نشستن و از داخل به مناظر زیبا نگاه کردن همیشه لذت بخش است به خصوص که ببینید هیچ صدای داخل نمی آید و همچنین پنجره های منزل یا محیط کار شما جلوی هدر رفتن انرژی را میگیرد.
در حال حاضر دکوراسیون داخلی بخش اعظمی برای طراحی منازل یا محیط کار را به خود اختصاص داده است و با توجه به تنوع زیاد محصولات انتخاب پنجره خوب با جنس با کیفیت یک تخصص است. ما در این مقاله سعی میکنیم تمامی پنجره ها با جنس های مختلف را به شما معرفی کنیم تا مزایا و معایب را برای انتخاب پنجره با کیفیت بدانید. با مقایسه انواع پنجره، دلیل انتخاب پنجره UPVC مشخص می شود. ولی در ابتدا می بایست شما را با پنجره دوجداره ضرورت استفاده از این پنجره در ساختمان و نحوه عملکرد و مزایای آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

چرا داشتن پنجره دوجداره؟

همه میدانند که پنجره دوجداره خانه را در زمستان گرمتر و در تابستان خنکتر نگه میدارد. اما چگونه و از همه مهمتر اینکه ظرفیت این سبک از پنجره برای شما چ معنایی دارد؟
در حال حاضر اکثر ساختمان های تازه ساخت از پنجره دوجداره به عنوان یک استاندارد استفاده میکنند. پنجره دوجداره دارای صرفه جوئی بیشتر در مصرف انرژی است و همچنین برای دفاتر و ساختمان هایی که به دنبال صرفه جویی در هزینه های مصرف انرژی هستند بسیار ایده آل است. داشتن پنجره دوجداره یکی فاکتور های مهم جهت انتخاب محل سکونت به حساب می آید.

انتخاب پنجره UPVC

پنجره دوجداره چگونه کار میکند؟

پنجره دوجداره از دو صفحه شیشه ای جدا از هم که فاصله بین آنها با گاز آرگون یا کریپتون که با یک فشار تعادلی در مقایسه با هوای بیرون پر شده تشکیل شده است. گاز آرگون و کریپتون یک رسانای حرارتی بسیار ضعیف هستند، به طوریکه 67 درصد از رسانایی حرارتی هوا را دارند، بنابراین از خروج هوای گرم درون ساختمان جلوگیری میکنند و صفحه دوم به عنوان عایق صدا عمل میکند و از ورود آلودگی صوتی به داخل جلوگیری میکند و همچنین استحکام پنجره را بالاتر برده و امنیت را بهبود می
بخشد.
به غیر از شیشه پروفیل در پنجره های دوجداره مدرن به استحکام و عایق تر بودن پنجره های ساختمان کنم فراوانی میکنند.

فاکتور های مصرف انرژی در شیشه های دوجداره

برای محاسبه نرخ میزان اتلاف انرژی از مقادیر زیر استفاده میشود:

• مقدار u (نرخ اتلاف انرژی)
• مقدار g (ضریب خورشیدی)
• مقدار L (ضریب نشست هوا)
مقدار u نشان دهنده این است که چه مقدار گرما از شیشه خارج میشود که با کیلووات ساعت بر متر مربع در سال اندازه گیری میشود.
به عنوان مثال : 2.5 kWh/m2.K
این به معنی که 2.5 کیلو وات ساعت انرژی در هر متر مربع از شیشه در هر سال هدر میرود، این میزان اتلاف انرژی به اندازه انرژی است که برای جوشاندن آب کتری استفاده می شود.
مقدار g نشان میدهد که چه مقدار انرژی خورشید از پنجره ما دریافت شده است. این مقدار نیز با کیلووات ساعت بر متر در سال اندازه گیری میشود.
مقدار l نشان دهنده مقدار نشتی هوا از طریق پنجره را نشان میدهد. این نیز با کیلووات ساعت بر متر در سال اندازه گیری میشود.
بنابراین در هنگام تهیه پنجره دوجداره باید این نکته را در نظر داشت که پنجره ای را انتخاب کنبم که دارای حداقل مقدار U و L و حداکثر مقدار G را داشته باشد.

حالا که با پنجره دو جداره آشنا شدید پنجره با جنس های مختلف را به شما معرفی کنیم تا مزایا و معایب را برای انتخاب پنجره با کیفیت بدانید. با مقایسه انواع پنجره، دلیل انتخاب پنجره UPVC مشخص می شود.

پنجره آهنی

پنجره آهنی

پنجره آهنی یک متریال رسانا می باشد ودر برابر گرما و سرما هم عایق نیست  از نظر وزنی هم این نوع پنجره سنگین می باشد و به دلیل خاصیت آهن بودن آن دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شود و باید حتما آنها را رنگ کرد و تقریبا در سالهای اخیر این نوع پنجره زیاد مورد توجه سازندگان نیست. این  نوع پنجره از نظر قیمت مناسب می باشد.

پنجره آلومینیوم

آلومینیوم هم به تنهایی مشکلات زیادی دارد دربرابر سرما و گرما عایق خوبی نیست ، باعث هدر رفتن انرژی می شوند ، غیر قابل ترمیم هستن. مشکلات وزن و زنگ زدگی را ندارد و بسیار مقاوم است. در سالهای اخیر بیشترین استفاده برای پنجره های آلومینیومی ، پنجره های آلومینیومی ترمال بریک می باشد که به علت داشتن پلی آمید آنها را به پنجره های عایق تبدیل کرده است پنجره های آلومینیومی ترمال بریک یک کالای لوکس است و از نظر قیمت هم بالا می باشد.

پنجره آلومینیوم
پنجره چوبی

پنجره چوبی

چوب یک متریال عایق در برابرگرما و سرما است که می تواند زیبای زیادی را برای دکوراسیون منزل یا محیط کار برای شما به ارمغان بیاورد پنجره چوبی زیبایی خود را دارد اما باید به دو نکته توجه داشت یکی اینکه پنجره های چوبی به علت خاصیت ذاتی چوب دچار پوسیدگی می شوند و همچنین در برابر آتش سوزی مقاوم نیست و مشتعل می شود این نوع پنجره هم جزو پنجره های لوکس محسوب می شود و از نظر قیمت هم پنجره های گرانی محسوب می شود.

پنجره دوجداره UPVC

پنجره های UPVC پنجره های صد در صد عایق در برابر گرما و سرما است. به دلیل استفاده از شیشه دو یا سه جداره ، در برابر آتش سوزی شعله ور نمی شود ، دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی گردند.

تولید و نصب آنها خیلی سریع است و از نظر قیمت هم بسیار مناسب می باشد.
حال بعد از خواندن این مقاله با تمامی جنس های مختلف پنجره و نقاط ضعف و قوت هر کدام و ضرورت استفاده از شیشه دوجداره در پنجره ها آشنا و دلیل انتخاب پنجره UPVC برای شما کامل واضح و مبرهن شد.

انتخاب پنجره UPVC
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi