احتمالاً شما هم مثل همه صاحب خانه‌ ها، نور طبیعی را یک کالای قیمتی می‌دانید. حال اینکه تعداد زیادی پنجره هم برای تأمین نور طبیعی خانه ندارید. نگران نباشید،در اینجا سه ایده وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می‌کند.

نور طبیعی خانه

  • تمیز کردن پنجره ها

پنجره‌های تمیز راهی عالی برای ورود نور طبیعی به خانه شما هستند. آنها علاوه بر اینکه خانه شما را روشن تر می کنند، به شما امکان می دهند از مناظر بیرون نیز لذت ببرید. تمیز کردن منظم پنجره‌ها به افزایش طول عمر آن‌ها نیز کمک می‌کند. چند راه مختلف برای تمیز کردن پنجره‌ها وجود دارد، اما یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از مخلوط سرکه و آب است. مقدار مساوی سرکه و آب را در یک بطری برای اسپری کردن مخلوط کنید. سپس از یک پارچه نرم برای پاک کردن پنجره استفاده کنید. برای درخشندگی بیشتر و پاک کردن لکه و رگه‌های اضافی، می‌توانید از اسکاج نیز استفاده کنید. راه دیگر برای وارد کردن نور طبیعی به خانه، رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ‌های روشن است.

  • استفاده از شیشه

شیشه هم راهی عالی برای ورود نور طبیعی به خانه شما است. از شیشه می‌توان به روش‌های مختلفی در پنجره‌ها، درها، نورگیرها و آینه‌ها استفاده کرد. درهای دو طرفه تاشو گزینه‌ای عالی برای آوردن نور به اتاق هستند و در عین حال احساس باز بودن ایجاد می‌کنند. درها را می توان برای ورود هوای تازه و نور طبیعی باز کرد. گزینه دیگر استفاده از نورگیر است. نورگیرها در سقف تعبیه می‌شوند و اجازه ورود نور خورشید را به خانه می‌دهند. نور طبیعی نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌تواند در صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی نیز کمک کند.

  • به‌کارگیری آینه

آینه‌ها روشی مناسب برای ورود نور طبیعی به خانه هستند. با قرار دادن آنها در مقابل پنجره‌ها، نور طبیعی را به داخل اتاق منعکس و فضا را روشن‌تر می‌کنند. وجود آینه نیز باعث ایجاد تصور فضای بزرگ‌تر از خانه می‌شود. اگر اتاق کوچکی دارید که احساس می کنید تنگ است، سعی کنید یک آینه را به یکی از دیوارها آویزان کنید. نور اضافی و حس باز بودن، فضای اتاق را جادارتر نشان می‌دهد. آینه ها راه خوبی برای انعکاس نور پیرامون اتاق هستند.

بنابراین، اگر دنبال راهی برای اجازه ورود نور طبیعی و روشن کردن خانه هستید، نصب پنجره‌های جدید یا درهای دولنگه را در نظر بگیرید. هم اکنون می‌توانید با تماس با کارشناسان و نمایند‌گی‌های فروش ما، یک نصاب حرفه‌ای پیدا کنید و از مزایای نور طبیعی در خانه خود بهره‌مند شوید.

همواره مطالب جدید را در اینستاگرام گروه عایق کویر یزد دنبال کنید.


منبع: doubleglazingnetwork