درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

 • انواع درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی  یک جهت بازشو از بالا Tilt

درب و پنجره آلومینیومی  یک جهت بازشو از پهلو Turn

درب و پنجره آلومینیومی  دوجهت بازشو  Tilt & Turn

درب و پنجره آلومینیومی  دو لنگه بازشو  french

درب و پنجره آلومینیومی فولکس واگنی Tilt & slid

درب و پنجره آلومینیومی بیرون بازشو  out ware

درب و پنجره آلومینیومی آکاردئونی  folding

درب و پنجره آلومینیومی  محور بازشو pivot

در یک لنگه بازشو آلومینیومی one Leaf door

در دولنگه بازشو آلومینیومی Double leaf door

درب و پنجره آلومینیومی کشویی آلومینیومی  sliding

به تمام کسانی که تمایل به خرید درب و پنجره دوجداره آلومینیومی دارند توصیه می شود از نوع ترمال بریک استفاده کنند.

 • آشنایی با بعضی از اصطلاحات در صنعت درب و پنجره آلومینیومی

پروفیل فریم (Frem)

در درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک و یا نرمال (اختصاصی)، به پروفیلی که به عنوان چهارچوب اصلی  قاب پنجره ساختمان قرار می گیرد فریم می گویند. لولای پنجره دو حالته و یا غلطک پنجره کشویی یروی فریم قرار می گیرد.

پروفیل لنگه یا باز شو (vent)

به پروفیلی که برای بازشوی پنجره های با لنگه متحرک لولایی یا کشویی استفاده می شود، لنگه می گویند. شایان ذکر است پنجره ای که به صورت کامل پشت چهارچوب اصلی پنجره قرار می گیرد، هیدن ونت (Hiden vent) نامیده می شود. این پنجره ها فقط با پروفیل ترمال بریک قابلیت تولید دارند.

پروفیل لنگه در  (Door Vent)

پروفیل لنگه در برای بازشو در استفاده می شود. این پروفیل شامل درهای سرویس ، ورودی و در تراس است. شایان ذکر است در این سیستم نمی توان از (Hiden vent)  استفاده کرد.

 پروفیل سپری یا مولیون (Tripetalous)

پروفیلی را که در وسط پنجره به عنوان کتیبه یا جان‌پناه و یا جدا کننده قسمت ثابت و بازشو پنجره قرار می‌گیرد، سپری می‌گویند. پروفیل سپری دو نوع ثابت و متحرک دارد که متحرک آن برای درب یا پنجره فرانسوی استفاده می‌شود.

 زهوار (Double rickety)

زهوار به پروفیلی گفته می‌شود که باعث نگهداری شیشه بر روی فریم پنجره یا لنگه درب است.

فیکسر فریم  (Fram Fixer)

در تولید در و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک برای اتصال پروفیل افقی و عمودی چهار چوب اصلی پنجره از لقمه یا فیکسر فریم استفاده می شود که این فیکسرها در داخل فریم قرار میگیرد و قابل رویت نیست.

فیکسر لنگه (Vent Fixer)

در تولید در و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک برای اتصال پروفیل افقی و عمودی چهار چوب اصلی پنجره از لقمه یا فیکسر لنگه  استفاده می شود. لازم به ذکر است که فیکسر در پروفیل درو پنجره با هم بابت اندازه مقاومت می باشد.

لاستیک آبندی  (Sealing rubber)

نوارهای درزبندی که بر روی فریم و یا لنگه و یا سپری و زهوار قرارمیگیرد تا از اتلاف انرژی به میزان بیشتری جلوگیری نماید. که این نوار های درزبندی به دو صورت متحرک و ثابت می توانند در تولید درو پنجره های ترمال بریک استفاده شود.

گونیای فلزی (Metal brocket)

تمامی پروفیل های مصرفی در تولید دروپنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای لبهای بوده که به تنهایی توسط فیکسر پنجره همپوشانی نمی شود. این لبه ها برای اینکه به صورت هم سطح بوده و دارای مقاومت بالاتری در تولید باشد از وسیله ای به نام گونیا فلزی استفاده می کند. و در تولید بر روی فریم ویا بازشو و یا سپری قرار میگیرد.

معرفی آلومینیوم

تک آلومینیوم پنجره دوجداره 7
 • معرفی آلومینیوم

آلومینیوم، عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای علامت Al و عدد اتمی ۱۳ می‌باشد. آلومینیوم که عنصری نقره‌ای و انعطاف‌پذیر است، عمدتأ به صورت سنگ معدن بوکسیت یافت می‌شود. آلومینیوم از نظر مقاومتی که در برابر اکسیداسیون دارد و همچنین وزن و قدرت آن، قابل توجه است. آلومینیوم در صنعت برای تولید میلیون ها محصول مختلف به کار می‌رود و در جهان اقتصاد، عنصر بسیار مهمی است.

اجزای سازه‌هایی که از آلومینیوم ساخته می‌شوند، در صنعت هوانوردی و سایر مراحل حمل و نقل بسیار مهم هستند. همچنین در سازه‌هایی که در آنها وزن، پایداری و مقاومت لازم هستند، وجود این عنصر اهمیت زیادی دارد.

آلومینیوم، فلزی نرم و سبک، اما مستحکم است. آلومینیوم ظاهری نقره‌ای- خاکستری مات و لایه نازک اکسیداسیون دارد که در اثر برخورد با هوا در سطح آن تشکیل می‌شود و از زنگ خوردگی بیشتر آن جلوگیری می‌کند. از این رو بسیار با دوام و مقاوم در برابر زنگ زدگی است. وزن آلومینیوم تقریبأ یک سوم وزن فولاد یا مس است. چکش خوار و انعطاف پذیر است و به راحتی خم می‌شود. این فلز دومین فلز چکش خوار و ششمین فلز انعطاف‌پذیر است.

همچنین این عنصر غیر مغناطیسی و بدون جرقه است.

پروفیل درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

پروفیل پنجره آلومنیومی دوجداره
پروفیل پنجره آلومنیومی دوجداره
پروفیل پنجره آلومنیومی دوجداره
 • درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، گر چه آسایش و راحتی را در انجام امور روزمره برای بشر به ارمغان آورده، اما از سوی دیگر بحران انرژی را نیز به بار آورده است. ساختمان و مسکن بعنوان مهمترین نیاز بشر برای تداوم زندگی و حفاظت از گرما و سرما محسوب می‌شود.

در این میان درب و پنجره ها به عنوان عمده محل تبادل انرژی با محیط خارج هستند. آخرین دستاوردهای فناوری در حال حاضر استفاده از درب و پنجره های دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با شیشه های چندجداره هستند. این فناوری نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی دارد.

سیستم درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی با داشتن تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است. مشخصات فنی مطابق با استانداردهای مورد نیاز در ساختمان اعم از نقطه خمیری شدن، ضریب الاستیسیته، سبکی، غیر مغناطیسی بودن و همچنین مزایایی مانند نسبت استحکام به وزن، تنوع رنگ قسمت داخلی و خارجی، ضریب انبساط طولی همسو با پلی آمید، مقاومت در برابر خوردگی جوی و زیبایی، آلومینیوم را به طور اجتناب ناپذیری در مقایسه با سایر فلزات بی رقیب ساخته است.

پنجره آلومینیومی

ماشین آلات

بهره گیـری از ماشین آلات با کیفیت بالا، ارتباط مستقیم و مؤثری را در محصول تولیـدی ایفا می کند و لذا ایـن شـرکت از مدرنتـرین ماشین آلات ساخت شرکت Elumatec آلمان بهره جسته است. حداکثر کیفیت، عمر مفید محصول، سرعت و دقت بالا در تولید از مشخصه های تولیدات این شرکت می باشد.

الوماتیک تک آلومینیوم پنجره دوجداره 6
 • انواع بازشوهای درب و پنجره آلومینیومی دوجداره

درب و پنجره را از لحاظ نوع باز شدن به قسمت های زیر تقسیم بندی می کنند :

کشویی عمودی : در وپنجره کشویی که جهت عمودی روی ریل حرکت می کند.

کشویی افقی : در و پنجره کشویی که جهت افقی روی ریل حرکت می کند.

لولایی بازشو( از بالا به طرف خارج، از پایین به طرف داخل) : در و پنجره بازشو لولایی که دور محور لولای خود باز و بسته می شود. محوری ( عمودی- افقی )

در و پنجره کشویی و بازشو بر حسب تعداد لنگه ها به چهار گروه تقسیم می شود.

دو لنگه  –  سه لنگه مساوی  – سه لنگه دوبل  –  چهارلنگه

ویژگی تولیدات عایق کویر

 • نصب سریع و آسان به طریقه پیچ و فوم پلاست
 • قابلیت نصب جدیدترین یراق آلات تک و دو حالته و فولکسی واگنی از معتبرترین کارخانجات اروپایی ( SAYIO – RAGNI – VORNE ) و ALAKS تركيه  و…
 • داراي لاستيك های مخصوص هوابند از نوع SILICON – EPDM – PVC في ما بين لنگه و چهارچوب جهت جلوگيری از نفوذ گرما، سرما، آلودگی صوتي و لرزش
 • سبك و در عین حال مقاوم در برابر عوامل جوی
 • امكان زاويه بندي چهار چوب فريم و لنگه به صورت پانچ هيدروليك و بست هاي مخصوص
 • غيرقابل اشتعال و بدون تغيير شكل، رنگ و رنگ پريدگي در محدوده دمايي 45 تا 85 درجه
 • عدم محدوديت در طرح، رنگ و ابعاد، توليد اشكال منتظم و غير منتظم و منحني
 • قابليت نصب شيشه دوجداره 4 تا 28 ميلی متر تک، دوجداره يا سه جداره بدون محدوديت سایز
 • میزان انبساط در دماي 38 درجه تا 2 ميلی متر
 • عايق در برابر نفوذ باران، باد، گرد و غبار، آلودگی صوتی و لرزش
 • امكان درجه بندی پنجره ها وایجاد خم توسط پنجره های مسطح به صورت N ضلعی با لولۀ آداپتوری در زوايای مختلف
 • قابليت آبكاري آنود ايزينگ رنگی (آنادایز) و سفيد خود رنگ و رنگ های پودری كوتينگ الكترو استاتیک پلی استردار و رنگ های دكورال چوب و پرانيتی بدون محدودیت رنگ
 • قابليت بازيافت
تک آلومینیوم پنجره دوجداره 5

درب و پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی 38 درصد کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32 درصد کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما رخ خواهد داد. همچنین 28 درصد کاهش مصرف سوخت و 20 درصد کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات به وجود می آید. ضمن اینکه به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

مشترکات مورد استفاده در درب و پنجره دوجداره آلومینیومی و upvc

یراق آلات

شیشه دوجداره

ما را در اینستاگرام هم دنبال کنید.

مشاوره پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت درب و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi