گروه عایق کویر یزد
گروه عایق کویر

گروه عایق کویر حفظ سرمایه های ملی برای نسل آینده را وظیفه خود می داند. هزینه بالای انرژی و محدودیت منابع آن در سراسر دنیا از مهمترین مسائل می باشد که لازم است در مصرف این سرمایه گرانبها که حیات ،آسایش و اقتصاد را رقم میزند، کوشا باشیم. بخشهای گوناگون کشور از مصرف کنندگان عمده انرژی می باشند که بخش ساختمان با داشتن سهم 35 درصدی در رتبه چشمگیری قرار گرفته است . بنابراین یکی از راهکارهای موثر در کاهش مصرف انرژی ،کنترل و بهینه سازی مصرف در ساختمان ها است . با توجه به تحقیقات صورت گرفته در سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، 30تا 40 درصد انرژی از طریق پنجره ها به هدر می رود که بسیاری از مصرف کنندگان را به استفاده از سیستم درب و نجره عایق ترغیب می کند. ایران از نظر منابع انرژی فسیلی بسیار غنی می باشد.

اما استفاده غیر بهینه از این منابع در طول سالیان متمادی خسارات جبران ناپذیری به کشور و نسل های آینده تحمیل می کند. یکی از شاهراه های اتلاف انرژی که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ساختمان می باشد که نگاه متفاوت به استفاده از درب و پنجره های عایق، اصلاح در مصرف انرژی را در سطح وسیع به ارمغان می آورد . افزایش روز افزون قیمت انرژی دغدغه بزرگی برای مردم ایجاد کرده است ،که رویکرد نوین در این حوزه می تواند ضامن حفظ سرمایه ملی و صرفه جویی در هزینه ساکنان ساختمان ها شود.

گروه عایق کویر پس از انجام مطالعات گسترده در زمینه تولید انواع درب و پنجره های عایق در سال 1385 تاسیس و با بهره گیری از پرسنلی آموزش دیده در کشور آلمان شروع به فعالیت نمود.

بهره گیری از ماشین آلات با کیفیت بالا ،ارتباط مستقیم و موثری را در محصول تولیدی گروه عایق کویر ایفا می کند و لذا گروه عایق کویر برای اولین بار از مدرنترین ماشین آلات تمام اتوماتیک  (SBZ) ساخت Elumatec  آلمان بهره جسته است .حداکثر کیفیت ،عمر مفید محصول ،سرعت و دقت بالا در تولید از مشخصه های تولیدات گروه عایق کویر می باشد؛ و این گروه، با بهره گیری از دانش و تخصص به روز و همچنین نیروی متخصص تولید و اجرا، همواره می کوشد تا در صنعت تولید در و پنجره های عایق در ایران، پیشگام و خوشنام باشد.