در و پنجره دو جداره آلومینیومی ترمال بریک و نرمال

شرکت تک آلومینیوم کویر زیر مجموعه گروه صنعتی عایق کویر یزد می باشد. هدف شرکت تک آلومینیوم تولید و ارتقا ساخت دروپنجره آلومینیومی در صنعت ساختمان است و با توجه به اینکه گروه عایق کویر در طی چند سال اخیر به نیاز ساخت دروپنجره آلومینیوم پی برده است، درصدد است با آوردن ماشین آلات مدرن اروپایی و دانش به روز تولیدو نصب آلومینیوم مشتریان خود را راهنمایی کند تا مشتریان بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند و به محصول مطلوب و با کیفیت عالی برسند.

سیستم پنجره های تک آلومینیوم کویر با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ وگستردگی استفاده از یراق آلات وتنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است. مشخصات فنی مطابق با استانداردهای مورد نیاز در ساختمان اعم از نقطه خمیری شدن، ضریب الاستیسیته، سبکی، غیر مغناطیسی بودن و همچنین محسناتی مثل، نسبت استحکام به وزن،  تنوع رنگ قسمت داخلی و خارجی، ضریب انبساط طولی همسو با پلی آمید، مقاومت در برابر خوردگی جوی وزیبائی، آلومینیم را به طور اجتناب ناپذیری در مقایسه با سایر فلزات بی رقیب ساخته است.

پنجره یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی در ساختمان ها است ،اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومینیومی بسیار کمتراز پنجره های آهنی است .در و پنجره های آلومینیومی به دو صورت ساده و ترمال بریک ارایه می شوند .پنجره های ترما بریک Thermal break  (شکست حرارتی ) یکی از انواع پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند .

به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها ،پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید بهم متصل و دوجداره می شوند .این روش باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل می شود . پروفیل های حاصل ،پروفیل های ترمال بریک می باشند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند .

پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یووی حفظ می کند. بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می باشد .تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود. در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می باشد و تک آلومینیوم کویر با توجه به تعهدات اخلاقی خود در زمینه حفظ هر چه بیشتر منابع طبیعی و سرمایه ملی همواره در تلاش برای تولید محصولات با کیفیت در این حوزه بوده است.

تک آلومینیوم کویر