شیشه نشکن ونوس
شیشه نشکن ونوس
شیشه دو جدار سکوریت

شیشه نشکن – شیشه دوجدار سیکوریت ونوس V-TEMP

فناوری تولید

با توجه به افزایش مصرف شیشه در ساختمان ها در طول سال های گذشته، ایمنی، استحکام و هدایت حرارتی شیشه اهمیت چندانی پیدا کرده است. تسهیل در دسترسی به شیشه های رنگی و پوشش دار، با مشخصه های زیبایی معماران را به استفاده از شیشه های پوشش دار رنگی ترغیب نموده است، مهم تر از همه این که این شیشه عایق های مناسبی نیز هستند که سبب صرفه جویی چشمگیری در انرژی می شود.

در نتیجه شیشه های نشکن و نیمه نشکن به منظور مقاومت در مقابل باد و حرارت و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از سفارش شیشه ها بر اساس اندازه های مورد نیاز برش خورده و لبه های آن سنگ زنی می شود. شیشه های سنگ زده شده را روی غلطک های افقی قرار داده و به کوره منتقل می کنند. شیشه ها تا دمای تقریبی 620 درجه سانتی گراد که نقطه نرم شدن شیشه است قرار می گیرند و سپس سریعا هر دو سمت شیشه در معرض جریان هوای سرد قرار خواهند گرفت. سرد شدن به سرعت شیشه سبب انقباض سطح خارجی شیشه خواهد و این در حالی است که قسمت میانی شیشه همچنان گرم و به نسبت سیال است که از انقباض سطح خارجی پیشگیری  نمی کند. زمانی که قسمت مرکزی شروع به سرد شدن می کند قسمت های سطحی که دیگر صلب شده است از انقباض لایه های مرکزی پیشگیری می کند. این موضوع سبب توزیع تنش و کشش در شیشه های V-Temp می شود.

شیشه V-Temp در کارخانه ونوس در کوره افقی تولید می شود. از جمله امتیازات عملیات حرارتی در کوره افقی نسبت به کوره عمودی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نبود اثر گیره های نگهدارنده شیشه

صاف تر بودن سطح شیشه نشکن

کمتر بودن مقدار اعوجاج شیشه های نشکن در کوره افقی