شیشه های ضد سرقت
شیشه های ضد گلوله
شیشه های ضد سرقت

شیشه های ضد سرقت ، ضد گلوله، ضد انفجار و ضد زلزله ونوس

فناوری تولید

شیشه های ضد سرقت ، ضد گلوله و ضد انفجار شرکت ونوس با نام های تجاری V-Guard و V-Guard+i عرضه می‌شود. این محصولات تنها شیشه های تولید شده در ایران هستند که در مورد مقاومت در برابر سرقت و گلوله مورد تایید آزمایشگاه های بین المللی می‌باشند.

خانواده شیشه های V-Guard انتخاب مطلوب و اقتصادی برای مقاوم سازی شیشه ها در برابر دزدی است. شیشه های V-Guard در مصارف مسکونی همچون خانه های ویلایی و مسیرهایی که احتمال دزدی در آن زیاد است و همچنین مصارف تجاری مانند نمایشگاه محصولات و ویترین مغازه ها توصیه می شوند.

استفاده از لایه های متعدد شیشه و طلق های خاص در این شیشه ها سبب مقاومت بالای شیشه های V-Guard نسبت به شیشه های لمینیت معمولی شده و امنیت ساختمان را افزایش می‌دهد.

شیشه های V-Guard+i  به منظور پاسخ به نیاز بازار ایران در رابطه با  شیشه های ضد گلوله ارائه شده است. این شیشه ها با تنوع زیاد برای مقاوم سازی در مقابل انواع گلوله با کالیبرها و اسلحه های متفاوت طراحی شده است.

مهندسی

اولین خواسته مشتریان از امکانات امنیتی، تامین امنیت بدون دست و پا گیر شدن است. از این منظر شیشه های ضد سرقت و ضد گلوله می تواند جایگزین یا مکمل بسیاری از روش های افزایش ایمنی ساختمان همچون حفاظ های فلزی باشد.

استفاده از شیشه های ضد سرقت و ضد گلوله سبب بهره‌گیری همزمان از نماهای زیباتر و فضاهای دلبازتر است، همچنین نگرانی از بابت امنیت را کاهش میدهد. اما شیشه های ضدسرقت و ضدگلوله هم به نوبه خود می توانند دست و پاگیر باشند. ضخامت بیش از حد شیشه ها، وزن شیشه را بالا می برد، به طوری که تامین قاب مناسب و نصب و جایگزینی شیشه می تواند پرهزینه و دشوار شود. همچنین ضخامت بیش از حد شیشه یا استفاده از شیشه های نا مرغوب می تواند شفافیت محصول را کاهش دهد.

در شیشه های V-Guard و V-Guard+i انتخاب نوع شیشه، تلفیق ضخامت لایه ها، نوع عملیات حرارتی هر لایه، ترتیب جایگذاری شیشه، نوع طلق و فرآیند تولید به نحوی است که نیازهای ایمنی و امنیتی مشتری، با سبک ترین ساختار شیشه و با بالاترین سطح شفافیت شیشه امکان پذیر شود. این دو خانوادۀ محصولات شرکت شیشه ونوس در آزمایشگاه های اروپایی آزمایش شده و سطح ایمنی هر محصول ارزیابی شده است، تا مشتریان بتوانند مطابق با نیاز خود انتخاب مناسبی داشته باشند.