شیشه های مولد جریان برق

شیشه های مولد جریان برق

ذخیره سازی انرژی خورشیدی مفهومی نام آشنا ست.

سلول های فوتوولتائیک ذخیره سازی انرژی خورشیدی معمولا در پشت بام ها و مزارع سلول های خورشیدی یافت می شوند. مطمئنا استفاده از انها به در ساختمان به عنوان پنجره و ذخیره سازی انرژی خورشیدی باعث تاریک شدن فضای ساختمان می شود. سلول های خورشیدی در حال حاضر در صنعت ساختمان سازی، حمل و نقل، هوا فضا و نیروگاه ها كاربرد گسترده ای دارند ولی تا به حال مدل شفافی وجود نداشت كه بتوان از آن بجای شیشه استفاده كرد.

خوشبختانه محققان در دانشگاه میشیگان راه حلی برای تولید سلول های خورشیدی شفاف (شیشه های مولد جریان برق) پیدا کرده اند. علیرغم نمونه های تیره رنگ گذشته، این تکنولوژی جدید در حالی که نور را از خود عبور میدهد انرژی خورشیدی رابه انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. مولکول های آلی کوچک طول موج های فرا بنفش و نزدیک به مادون قرمز را جذب میکنند. نور مادون قرمز درخشان به نوارهای نازک سلولهای خورشیدی فتوولتائیک هدایت می شود و بدون تأثیر در شفافیت پنجره به برق تبدیل می شود.

اگرچه تکنولوژی ساخت شیشه مولد جریان برق در مراحل اولیه پیشرفت خود قرار دارد و تنها یک درصد از انرژی خورشیدی را تبدیل میکند، کاربرد های بلقوه برای استفاده در ساختمان های مرتفع، ساخت و ساز های جدید مسکونی و پنجره های تعویضی، گوشی های هوشمند، و حتی ماشین ها برای تولید برق بدون اختلال در زیبایی شناسی را دارد. راه حل دیگر برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی و دیگر منابع نوری استفاده از یک نوع اسپری مخصوص تولید برق بروی سطوح پلاستیکی و شیشه ای است.این تکنولوژی از مواد مبتنی بر هدروژن کربن ها برای ایجاد یک دسته از سلولهای خورشیدی فتوولتائیک (OPV) استفاده می کند. این سلول های کوچک برای تولید پایدار الکترسیته بدون تغییر در شفافیت پنجره، بهم پیوسته هستند.

در ادامه میتوانید ویدئوی مربوط به شرکت ابداع کننده این تکنولوژی را مشاهده بفرمائید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنجره upvc ثابت

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi