درب آکاردئونی چیست؟ مزایا و معایب درب آکاردئونی

یکی از مهمترین ویژگی‌های درب و پنجره آکاردئونی (Fold and Slide) آلومینیومی و upvc این است که به شما بازشوی بزرگی با منظره‌ای بسیار عالی می‌دهد و هیچ قسمتی از درب یا پنجره جلوی دید را نمی‌گیرد. این نوع درب و پنجره معمولاً برای فضاهای بزرگ (بیش از 3 متر) کاربردی هستند. از این نوع درب می‌توانید برای جداسازی فضاهای داخلی و بیرونی مانند حیاط و بالکن نیز استفاده کنید. استفاده از این درب برای جداسازی پذیرایی از فضای بیرونی بالکن رایج است. این مدل درب و پنجره، علاوه بر داشتن زیبایی خاص، باعث می‌شود فضای کمتری هم اشغال شود.

درب و پنجره آکاردئونی آلومینیومی و upvc

یراق‌آلات درب آکاردئونی قابلیت استفاده هم روی پروفیل‌های آلومینیومی و هم upvc را دارند اما به علت روان حرکت کردن و سبک‌تر بودن آلومینیوم، برای upvc توصیه نمی‌شوند. یراق‌آلات درب و پنجره آکاردئونی از نوع کشویی و تاشو هستند.

باید توجه داشت هزینه ساخت درب و پنجره آکاردئونی نسبت به درب و پنجره دوجداره بالاتر است. ضمن اینکه نصب آن نیز مشکل‌تر خواهد بود.

در طراحی و نصب درب یا پنجره دوجداره آکاردئونی باید به محل قرارگیری آن دقت و توجه کافی شود. معمولاً عرض آن نباید بیش از حدود 5.5 متر باشد و ارتفاع آن هم حداکثر حدود 3 متر خواهد بود.

درب و پنجره آکاردئونی آلومینیومی و upvc

شما می‌توانید در اینستاگرام فیلم‌های بیشتری را مشاهده نمایید.