نصب پنجره دوجداره

مراحل نصب پنجره دوجداره
1- کنترل اندازه‌های چهارچوب فعلی قبل از نصب از نظر ابعاد و کیفیت مصالح مصرف‌شده
شرایط چهارچوب (قاب زیرین (ساب فریم) یا محل نصب)
➢ تراز بودن (افقی – عمودی)
➢ گونیا بودن
➢ تمیز بودن
➢ محکم بودن
از آنجا که اغلب در محل نصب مصالح ساختمانی فعالیت‌های ساخت وجود دارد باید سطوح مرتبط کاملا تمیز و بدون مصالح اضافی باشد و اگر لبه‌های تیز یا ترک وجود دارد پیش از هر چیز برطرف شود و در صورت وجود حفره‌های بزرگ بهتر است با استفاده از مصالحی همچون گچ یا سیمان پر شود.
تعیین محل پیچ‌های اتصال پنجره
اتصال پنجره اتصال مکانیکی است و توسط پیچ صورت می‌گیرد. نوع پیچ و نحوه انجام کار به سطح محل اتصال بستگی دارد و با توجه به جنس محل اتصال باید از روش‌های زیر استفاده شود:
➢ سطح زیر کار آجری پیچ خودکار با رول پلاک یا پیچ مخصوص بتن
➢ سطح زیر کار سیمانی یا بتونی پیچ خودکار با رول پلاک یا پیچ مخصوص بتن
➢ سطح زیر کار قوطی آهن پیچ خودکار سرمته

محل قرارگیری سوراخ نصب پیچ بر روی قاب باید متناسب با ابعاد و طرح قاب‌ها تعیین و اجرا شود و به طور کلی حتما در ارتفاع و عرض 15 تا 25 سانتی‌متر از لبه‌های کناری فاصله داده شود. دقت شود فاصله پیچ‌های نصب پنجره دوجداره نسبت به یکدیگر نباید بیش از 70 سانتی‌متر باشد.
توجه شود که تعیین محل نصب پیچ‌ها باید با رعایت فاصله حداقل 15 سانتی‌متری از مولیون باشد.
➢ سوراخ کردن چارچوب
برای رعایت فاصله و تعداد استاندارد پیچ‌های نصب توسط نصاب، حتما این سوراخ‌ها پیش از ارسال پنجره به پروژه در محیط کارخانه بر روی قاب ایجاد شود.

نصب پنجره دوجداره  به طورصحیح و تراز  و همچنین وسایل نصب کامل را نیاز دارد.

گروه عایق کویر برای نصب پنجره دوجداره که به صورت تراز و درست باشد از وسایلی که در فیلم نشان داده شده است استفاده می‌کند و در همین‌ راستا از گروهی نصاب مجرب استفاده می‌کند.

یادآور می‌شویم همان طور که اندازه‌گیری و تولید دقیق برای پنجره‌ های دو جداره خیلی مهم و ضروری است. نصب و رگلاژ هم مهمترین بخش پنجره های دوجداره است. قابل ذکر است نصب پنجره دوجداره از اهمیت به سزایی برخوردار است و دقت و حساسیت زیادی را می‌طلبد و در همین راستا مجموعه عایق کویر در تمام نمایندگی‌های خود از نصاب‌های حرفه‌ای و آموزش دیده استفاده می‌کند تا محصولی با کیفیت به دست مصرف کننده برساند.

و همچنین تمامی نصاب ها در هنگام نصب پنجره های دو جداره  از ابزار مخصوص و متریال با کیفیت استفاده میکنند.

در این راستا فیلم زیر در خصوص تصب پنجره دوجداره تهیه شده است.