کیفیت یراق آلات

مهمترین مسئله در تمامی یراق آلات دو حالته مربوط به بحث تحمل وزن می باشد. حداقل وزنی را که باید سیستم یراق آلات در اندازه های مختلف بازشو تحمل کند100کیلوگرم می باشد. که برای تحقق این امر مقاومت ، اندازه ، وزن مناسب لولا ها باید مورد توجه باشد.

در ضمن باید پیچ های رگلاژ لولاها نیز از جنس مناسب برخوردار باشد تا در هنگام رگلاژ دچار هرز شدن نگردد.

یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب این دسته از یراق آلات مورد توجه قرارگیرد تست آب نمک جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی یراق آلات در مناطق مرطوب است . حداقل تست آب نمکی که می بایست گواهی آن توسط آزمایشگاه های معتبر و مورد قبول RAL آلمان صادر شده باشد ، برابر استاندارد معادل 500ساعت می باشد.

یکی دیگر از مسائلی که می توان به آن اشاره کرد این است که به دلیل تعداد زیاد قطعات موجود در هر ست از این نوع یراق آلات ، باید طراحی به صورتی باشد که تا در هنگام مونتاژ، حداقل زمان را صرف نموده و سایز بندی به نحوی باشد که مقرون به صرفه بوده و با تحت پوشش قرار دادن دامنه وسیعتری از اندازه ها ، ضایعات یراق را حتی المقدور کاهش دادو موجب گران شدن یراق مصرفی در سایزهای مختلف پنجره نگردد.

استفاده از سیستم بازشو کوچکترین و بزرگترین سایز اسپانیولت های عرض و ارتفاع جزء مواردی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد .

با توجه به مطالب یکه در بالا ذکر شده است گروه عایق کویر تولید کننده دروپنجره دو و سه جداره از دو قراق استاندارد وینکهاوس و کاله در سبد کالای خود استفاده می کند که تمامی مراحل تست را گذرانده است .