چوب شفاف جایگزین شیشه

چوب شفاف جایگزین شیشه در پنجره‌ها می شود

چوب شفاف

طبق ادعای محققان چوب شفاف شرایط عایق حرارتی بهتری را فراهم کرده و باعث عبور نور ثابت و یک دست تری شده، که باعث از بین رفتن بازتاب نور می شود. ایده این تحقبق که در مجله Advanced Energy Materials انتشار یافته، از نتایج آزمایش هایی بر روی یک خانه کوچک مدل بدست آمده است که در سقف آن پنل‌های چوبی شفاف به کار برده شده بود.

چوب شفاف

بازتاب نور از میان چوب شفاف و شیشه

بنا بر آزمایش های انجام شده محققان دریافتند که نور عبور داده شده از یک سقف چوبی شفاف نسبت به نوع شیشه‌ای آن، به صورت یکسان‌تری توزیع می‌شود. شبکه‌های درون چوب نور مرئی را از میان ماده هدایت میکنند اما ساختار سلولی باقیمانده باعث انعکاس نور به میزان کمی شده. به همین خاطر از تابش مستقیم نور به درون چشم جلوگیری کرده و نگاه کردن به نور آزاردهنده نیست.

چوب شفاف

ساختار های سلولی چوب شفاف ساخته شده دقیقا همانند یک چوب واقعی می باشد. نحوه برش چوب، برخلاف بافت آن می باشد تا شبکه‌های چوب که آب را به همراه مواد مغذی از ریشه بالا می‌کشند، در کنار این پنجره قرار بگیرند. چوب شفاف بدست امده جدید برای هدایت نور خورشید از شبکه‌های طبیعی در داخل چوب بهره می‌برد.

هنگامی که نور خورشید از بالای پنجره‌های شیشه‌ای خانه عبور می‌کند، با حرکت خورشید و تغییر زاویه آن، زاویه‌ تابیده شده نور به میان شیشه نیز تغییر کرده. اما این موضوع برای پنجره‌های چوبی صدق نمی کند، به همین خاطر در پنجره های چوبی بازتاب نور خورشید همواره به یک جهت داخل خانه می‌ باشد.

منبع: صنعت

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi