توافق ایران و کره

توافق ایران و کره و امضا قرارداد در زمينه ساخت‌وساز و کاهش مصرف انرژی

با توافق ایران و کره تفاهم نامه مشترکی بین مرکز تحقیقات راه،‌ مسکن و شهرسازی کشور با موسسه فناوری ساختمان و مهندسی عمران کره‌‌ جنوبی،در زمینه های  تبادل دانش، کاهش دادن مصرف انرژی در ساختمان های جدید، تحقیقات و تخصص در زمینه‌های زیرساخت، راه، آموزش، امور حمل و نقل، فناوری ساخت‌و‌ساز ساختمان، و بخش‌های مرتبط به امضا رسید.

توافق ایران و کره

هدف تفاهم نامه

هدف از این تفاهم‌نامه بین‌المللی که توسط دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه و رئیس موسسه فناوری ساختمان و مهندسی عمران کره، به امضا رسیده است، فراهم آوردن شرایطی برای ایجاد تبادل دانش فنی و پتانسیل‌های دو کشور به منظور افزایش ارتقای برنامه‌های مشترک که هر دو طرف این تفاهم نامه، از آ‌ن بهره میبرند می باشد.

بند های تفاهم نامه بین دو کشور

بند های تفاهم نامه توافق ایران و کره در ۶ بند تنظیم شده است، در این تفاهم نامه قرار بر این شد که دو طرف در راستای گسترش سطح همکاری‌های متقابل، تبادل اطلاعات، فناوری و تخصص در زمینه‌های زیرساخت، کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها، فناوری‌های ساختمان‌سازی، فناوری انبوه‌سازی و صنعتی‌سازی ساختمان‌ها، راه‌ها، مسائل حمل‌و‌نقل و سایر موارد مربوط به مسایل بالا به منظور ارتقا بخشیدن پتانسیل‌ بین دو طرف در حوزه‌های مرتبط، تحقیق در مورد چگونگی تطابق فن‌آوری‌های توسعه‌داده شده و بومی‌سازی‌ آن ها و روش های انتقال فناوری، برنامه‌ریزی کرده و اقدامات لازم به عمل اورده شود.

وظایف طرفین در توافق ایران و کره و رعایت بخش های تفاهم نامه

در توافق ایران و کره دو کشور موظفند تا به منظور اجرای درست مفاد همکاری مطابق این تفاهم نامه، اجرای تحقیقات مشترک و ارائه مشاوره‌های فنی، تبادل اطلاعات فنی، تبادل متخصصان هر دو طرف، آماده‌سازی دفاتر تحقیق و توسعه و پشتیبانی فنی را در اولویت کار خود قرار بدهند. انجام دادن پروژه های مشاوره ای و همچنین برگزاری کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها، جلسات و سمینارهای مشترک نیز از دیگر مفاد این همکاری است که در تفاهم‌نامه ذیل بر انجام آن تاکید شده است.  اجرای همکاری‌های تحقیقاتی تحت این تفاهم‌نامه نیز منوط به در دسترس بودن وجوه و افراد مناسب و قوانین قابل استفاده و مقررات هر کشور می‌باشد. مدت اجرای این تفاهم‌نامه ۳ ساله بوده و در صورت تمایل دو کشور، این توافق قابل تمدید خواهد بود.

منبع: بنا نیوز

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi