نوسازی ساختمان ها

884 واحد مسکونی در شهرک پردیس و پرند نیاز به نوسازی ساختمان دارند

نوسازی ساختمان ها

اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره ایمنی و نوسازی ساختمان های مسکن مهر شهرک جدید پردیس و پرند: در جریان توسعه شهرک جدید پردیس ۳۱۹ بلوک ساختمانی ۱۰ و ۱۵ طبقه احداث شده یا در دست احداث داریم، که این ساختمان ها از نظر ایمنی همانند ساختمان پلاسکو میباشند. در شهرک پرند نیز ۵۶۵ بلوک ساختمانی بالای ۱۲ طبقه در حال ساخته شدن میباشد. با اینکه ساختمان پلاسکو در مرکز شهر تهران قرار داشت در هنگام حادثه مشکلات زیادی را برای ما رقم زد، اکنون شما امکانات شهرداری پرند و پردیس را در هنگام حادثه ای این چنین در نظر بگیرید، وی در ادامه بیان کرد: به اعتقاد من، ما در کشور نیاز به بازخوانی اندیشه زندگی مدرن داریم. نمی‌ توانیم بگوییم چون توانایی ساختن ساختمان های بلند مرتبه را داریم، پس از هر طریقی میتوانیم این کار را انجام دهیم. این امر نشان دهنده موقعیت خطیر ما و احتیاج مبرم به نوسازی ساختمان های ما در کشور است.

نوسازی ساختمان

حادثه پلاسکو برای ما درس عبرتی بود تا مفهوم زندگی مدرن در ایران بازنگری شود

ایشان با اشاره به این موضوع که ساختمان پلاسکو  به نوعی سمبل زندگی مدرن در کشور بود، متذکر شد: به این خاطر که ساختمان پلاسکو اولین و بزرگترین ساختمان بلند مرتبه کشور شناخته میشد،با توجه به فروپاشی آن زمان بازنگری در مفهوم زندگی مدرن در کشور فرا رسیده است. شاید جایگاه این بحث کلی و نوسازی ساختمان های کشور، در محیط‌های علمی و دانشگاه‌ها باشد، اما ابعاد کارکردی آن در جریان زندگی روزمره قابل لمس است.که به آسانی نمی توان از آن عبور کرد. همچنی وی در ادامه تصریح کرد: این موضوع مهمی است که ببینیم نحوه‌ی سیاست‌گذاری در استفاده کردن از فناوری‌های به روز و مدرن در ایران چگونه بوده و آیا این شکل از فناوری به ارتقا بخشیدن سطح زندگی هموطنان کمکی کرده است.

ساختمان های بلندمرتبه‌ در تهران جریان حرکت هوا را مختل کرده‌اند

همچنین وزیر درباره وضعیت آلودگی هوای تهران بیان کرد: به دلیل اینکه ساختمان‌های بلندمرتبه در کشور و به ویژه در تهران بدون رعایت چهار چوب های ساخت وساز و تفکر ساخته شده اند عبور و مرور جریان حرکت هوا در تهران به کلی مختل شده است. وقتی سیستم گلبادهای سال ۱۳۹۵ تهران را با سال ۱۳۵۰ مقایسه می‌کنیم به چگونگی مختل شدن جریان چرخش هوا در تهران پی می بریم. آن وقت به دنبال راهی برای حل کردن مساله آلودگی هوا در تهران می باشیم.

اقدامات مهم دولت پس از  ماجرای حادثه پلاسکو

وزیر راه و شهرسازی به دو اقدام مهم دولت بعد از حادثه پلاسکو اشاره و تاکید کرد: اولین اقدام این بود که به شورای عالی تدوین مقررات ساختمان دستور بررسی کامل علت حادثه پلاسکو از نظر علمی و فنی در زمینه‌ی دلایل شروع آتش و نحوه انتشار آن، فرآیندهای آتش‌نشانی، رفتار ساختمان در برابر آتش و در صورت لزوم بحث‌های مقررات ملی ساختمان و سایر موضوعات دیگر را بررسی کنند. همچنین وی درباره اقدام دوم نیز بیان کرد: جناب رییس جمهور گروه مستقلی را در دولت منصوب کردند تا ابعاد موضوع را بررسی کرده و نتیجه آن را به اطلاع عموم ملت شریف ایران برسانند.

منبع: بنا نیوز

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi