حرفه در و پنجره سازی دوجداره

حرفه در و پنجره سازی دوجداره و سهم آن در بازار کار کشور

حرفه در و پنجره سازی

حرفه در و پنجره سازی

اگر به دست آوردن مدرک آکادمیک تا چند سال قبل یکی از ملاک‌های داخل شدن به بازار کار در کشور و همچنین آرزوی جوانان برای کسب کردن  درآمد مناسب برای زندگی بود، اما امروزه دارا بودن مدرک دانشگاهی دیگر به تنهایی ملاک داشتن شغل نمی باشد. اشباع شدن بازار کار از حجم انبوه فارغ التحصیلان باعث کاهش چشمگیر شغل مناسب برای این فارغ التحصیلان شده است. به دلیل اینکه طیف زیادی از فارغ التحصیلان حاضر به انجام دادن هر نوع کاری نیستند، و همچنین شانس دسترسی پیدا کردن به شغل دولتی نیز برای این فارغ التحصیلان بسیار کم است.از این رو در این مطلب قصد داریم با جایگاه حرفه در و پنجره سازی و سهم آن در بازار کار کشور آشنا بشویم.

مقایسه دانشجویان با مدارک اکادمیک با افراد دارای مهارت فنی

دانشجویانی که بعد از گرفتن مدرک تحصیلی لیسانس بلافاصله در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می شوند، بعد از اتمام دوران تحصیل، فاقد مهارت و توانائی کافی در رشته مورد نظر خود هستند، به خاطر همین موضوع امکان جذب آنها در بازار کار وجود ندارد. در مقابل این دسته از افراد، زیردیپلمی‌هایی هستند که در عوض نداشتن مدارک دانشگاهی آکادمیک در کار های فنی تخصص داشته و در صورت تلاش خود معمولا 80 درصد بیکار نخواهند ماند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره جایگاه حرفه در و پنجره سازی در کشور بیان کرد:

با ورود 60 درصدی مهارت آموزان در حوزه های  تخصصی به بازار کار: در حال حاضر سازمان فنی و حرفه ای کشور دارای سه نوع طبقه‌بندی برای مهارت‌آموزان است. دادن آموزش‌های عمومی، آموزش‌های تخصصی، و همچنین آموزش‌های تخصصی برای ارتقا بخشیدن بهره‌وری متقاضیان برای مهارت اموزی است.

وی بیان کرد، هم اکنون بیشتر آموزش‌های ما عمومی است اما به طور کلی آن دسته از افراد که دوره های آموزش‌ تخصصی مهارت را طی کرده اند به سرعت در بازار کار کشور جذب شدند. طوری که 95 درصد آموزش دیدگان در دوره UPVC (حرفه در و پنجره دوجداره) مشغول کار در کشور هستند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi