ورق گالوانیزهمعیار انتخاب گالوانیزه برای پنجره های دوجداره upvc چیست؟

درسالهای اخیر اختلافات زیادی بین صاحب نظران در خصوص معیارهای ارزیابی و استفاده از گالوانیزه در پنجره های دوجداره پیش آمده و ما در این مقاله سعی میکنیم به این موضوع و اختلاف نظرها پاسخ دهیم .

چرا باید از گالوانیزه استفاده کنیم ؟

استفاده از گالوانیزه برای استحکام بخشی و همچنین تحمل بارهای دینامیکی و استاتیکی واردشده به پنجره از الزامات غیرقابل انکار سیستم پنجره های دوجداره می باشدو اینکه بعضی ها میگویند برای پروفیل خاص یا در شرایط خاص از گالوانیزه استفاده نمیکنند نظری بی پایه و اساس بوده و هیچ پشتوانه فنی ، علمی و یا استانداردی ندارد و در هیچ یک از استانداردهای تعریف شده چه در ایران و چه در خارج از ایران چنین موضوعی بیان نشده است .

نباید فراموش کنیم که پروفیل upvc قادر به تحمل هر وزن یا بار واردشده به آن را ندارد و در صورت عدم استفاده از گالوانیزه احتمال شکستن ،دفرمه شدن، تغییر شکل یا از دست دادن آب بندی ،ساده ترین احتمالات واهد بود.

نکته :البته اخیرا برخی از شرکتهای آلمانی پروفیل جدیدی را به بازار عرضه کرده اند که نیاز به گالوانیزه ندارددر خصوص این پروفیل که به fibre-reinforced مشهور است .باید گفت که این پروفیل دارای تکنولوژی خاصی بوده و از یک رویه پروفیل upvc برخوردار است که به عنوان عایق عمل می کند ،در حالی که ساختار اصلی پروفیل و ستون ها و چمبرها از پلیمری بسیار سخت ساخته شده است ، و همین مسئاه قیمت بسیار بالای برای این پروفیل رقم زده است که تا کنون این سیستم پروفیل عملا وارد بازار ایران نشده است و اگر هم وارد بازار ایران میشد از لحاظ قیمت قابل رقابت با پروفیل های upvcدیگر نیست .

ادامه دارد…..

منبع :دروپنجره و نما

قاب پنجره upvc

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi