شهر جدید پرند

تحویل واحد های باقی مانده شهر جدید پرند تا پایان کار دولت یازدهم

شهر جدید پرند

شهر جدید پرند

مدیر عامل شهر های جدید با بیان این موضوع که تا بدین لحظه در شهر جدید پرند 70 هزار واحد مسکونی افتتاح گردیده است و تعداد 17 هزار واحد دیگر هنوز باقی مانده است، اظهار امیدواری کرد بعد از اتمام فرایند های زیر ساختی واحد های باقی مانده شهر جدید پرند، انشعابات آن و تکمیل خط مترو پرند این واحد ها نیز تا پایان زمان فعالیت های دولت قابل تحویل و سکونت شوند.

فرایند تکمیل شهر جدید پرند

تحویل 4120 واحد در دهه فجر امسال به متقاضیان مسکن مهر این واحد ها باعث شد تا دیگر متقاضیان به تکیمل و تحویل این 17 هزار واحد باقی مانده امیدوار شوند. اما در شرایطی که مراکز خدماتی رفاهی همانند مراکز بهداشت و بازار پردیس افتتاح شده اند همچنان مشکلات زیر ساختی و بنایی این واحد ها باقی مانده است. طبق بر اورد انجام شده برای تکمیل شدن خط مترو و رساندن آن به شهر جدید پرند چیزی حدود 400 میلیارد تومان هزینه لازم است. که با صحبت های انجام شده قرار شد اولین فاز تاسیس خط مترو پرند تا فرودگاه امام خمینی (ره) در سال جاری بهره برداری شود. و با تامین اعتبار کافی از طرف دولت مابقی فرایند تکمیل خط مترو پرند به طور کامل انجام شود.

مشکلات کنونی واحد های مسکن مهر شهر پرند

کمبود امکانات درمانی خدماتی بهداشتی رفاهی و همچنین مشکلات رفت و آمد به شهر جدید پرند آن را تبدیل به محلی ساکن، همانند خوابگاه کرده و باعث شده تا استقبال از این شهر برای زندگی به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند، به طوری که 7000 واحد مسکن مهر آن متقاضی نداشته باشد. مشکل اساسی دیگری که شهر جدید پرند با آن مواجه است کمبود ظرفیت آبی آن است. طبق آمار های گرفته شده جمعیت پرند 10 برابر ظرفیت آبی این شهر می باشد. زیرا شهرک پرند در ابتدا برای 85 هزار نفر ساخته شده بود اما در حال حاضر دارای جمعیت 850 هزار نفری می باشد. با تمامی این مشکلات و موانع دولت در ماه های گذشته تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت نابسامان این شهرک و تکمیل کردن واحد های باقی مانده آن انجام داده است.

صحبت های جناب مهندس نریمان مدیر عامل شهر های جدید در خصوص روند تکمیل واحد های پرند

ایشان با بیان این موضوع که تکمیل و افتتاح 4120 واحد شهرک پرند در دولت تدبیر و امید بوده به فعالیت سه برابری این دولت در ساخت و تکمیل واحد های مسکن مهر نسبت به دولت قبل اشاره کرد و گفت: با تمامی مشکلات مالی و زیر ساختی که برای تکمیل واحد های مسکن مهر شهرک جدید پرند دولت با آن مواجه بود، با این حال از کل 70 هزار واحد مسکن مهر شهرک جدید پرند تعداد 53 هزار واحد مسکونی این شهر در دولت کنونی افتتاح شده و تنها 17 هزار واحد در دولت قبلی به بهره برداری رسید.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi