هزینه پایین خدمات مهندسی

هزینه خدمات مهندسی در داخل کشور نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است

هزینه خدمات مهندسی

هزینه خدمات مهندسی

دکتر حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مراسم انجام شده برای گرامیداشت روز مهندس در شهر گرگان بیان کرد: هزینه خدمات مهندسی 2 درصد قیمت نهایی ساختمان می باشد که این رقم در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است به طوری که هزینه خدمات مهندسی کشور های همسایه ما نزدیک به 5 تا 7 درصد، در کشورهای اروپایی رقمی در حدود 10 درصد و در برخی از کشورهای آمریکای شمالی به 12 درصد قیمت نهایی برای ساختمان میرسد. ایشان دستمزد هزینه خدمات مهندسی در این کشورها را حرفه ای خواند و بیان کرد: در صورتی که خدمات مهندسی انجام شده درست و اصولی باشد در پی این موضوع مصرف کننده احساس نیاز خواهد کرد و از آن استفاده می کند.

توضیحات مهندس مظاهریان درباره جایگاه شرکت های پیمانکاری ایران در دنیا

ایشان درباره جایگاه شرکت های پیمان کاری کشور در دنیا بیان کرد: هم اکنون از میان 250 شرکت بزرگ پیمانکاری در جهان تنها 2 شرکت پیمانکاری ایرانی می باشد. در حالی که کشور همسایه ترکیه دارای 46 شرکت پیمان کاری در دنیا می باشد. که از این موضوع باید درس گرفته و از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنیم. ایشان دلیل ماندگار شدن خواجه نصیر طوسی را نزدیکی تفکر و عمل این مرد بزرگ خواند و بیان کرد: مهندسین حال حاضر ما علاوه بر حل کردن مسائل باید مسئولیت اجتماعی خود را نیز به درستی انجام دهند و در برابر آن خود را مسئول بدانند.

نقش مهندسان در دفاع از حقوق مردم

جناب مظاهریان در ادامه صحبت های خود به نقش مهندسان در دفاع از حقوق مردم اشاره کرد و گفت: مهندسان همگی در ساختمان سازمان نظام مهندسی کشور دور هم جمع میشوند، و از وظایف اصلی این سازمان نیز دفاع کردن از حق و حقوق مردم است. به خاطر همین موضوع قسمتی از وظیفه اصلی هر مهندس مسائلی است که برای مردم کشور اتفاق می افتد. وی در ادامه بیان نمود: با مرور خدمات انجام شده توسط سازمان نظام مهندسی و مهندسان پی خواهیم برد که از حق مردم تا چه اندازه دفاع شده است. تنها در صورتی که وظایف خود را درست انجام داده باشیم می توانیم ادعا کنیم از نسل مهندسانی هستیم که از تفکرات خواجه نصیر طوسی پیروی میکنیم.

نقش دولت در هزینه خدمات مهندسی و تاثیر آن بر حقوق مردم

جناب مهندس در اخر صحبت های خود به نقش دولت اشاره کرد و گفت: در امور ساختمان سازی دولت باید از حق مهندسان دارای صلاحیت دفاع کرده تا آنها بتوانند ساختمان هایی با کیفیت بالا و هزینه کم ساخته تا از طریق این ساختمان های ساخته شده مناسب بتوانند ارامش و رفاه بیشتری به مردم کشور خود عرضه کنند.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi