انتقاد تولید کنندگان به بانکها

فراکسیون تولید کنندگان در بیانیه ای به رئیس جمهور از عملکرد بانک مرکزی انتقاد کرد

تولید کنندگان

انتقاد تولیدکنندگان

در بیانه ای 26 بندی از طرف فراکسیون تولیدکنندگان داخلی به جناب رئیس جمهور درباره سیاست های بانکها، عملکرد رئیس کل بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار انتقاد شد. محور اصلی اعتراضات در این بیانیه نرخ سود، نحوه قرارداد های تسهیلات بانک، روش دریافت وثیقه و دیگر مشکلات اصلی بین تولیدکنندگان صنایع و بانک های کشور بود. دهها تشکل و چند هزار نفر از تولید کنندگان صنایع مختلف و سندیکاهای بازرگانی کشور این بیانیه را امضا کردند.

 صحبت های رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران در این رابطه

ابوالفضل روغنی با بیان نارضایتی رئیس جمهور، فقها، تولیدکنندگان و نمایندگان مجلس از میزان سود های بانکی گفت: در این میان فقط خود بانک ها از این نحوه پرداخت تسهیلات راضی می باشند و اگر آنها بخواهند به همین شیوه به حرکت خود ادامه دهند شاهد نابودی صنعت در آینده خواهیم بود. وی در ادامه با بیان اینکه تسهیلات دریافتی توسط تولیدکنندگان کاملا به روش قانونی بوده تولید کنندگان را جدا از کسانی خواند که منابع بانکی را هدر داده اند. و تاکید کرد تمامی تسهیلات دریافت شده توسط تولید کنندگان از طریق وثیقه بوده اما برخی بدون وثیقه تسهیلات دریافت کرده اند که به هیچ عنوان مورد تایید انجمن تولید کنندگان نمی باشد. ایشان در پایان صحبت های خود به کاهش چشمگیر نرخ تورم از 40 درصد به 10 درصد توسط دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: انتظار داشتیم تا رابطه ای منطقی ما بین سود و نرخ تورم به وجود آید.

صحبت های عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در  رابطه با تولید کنندگان

جناب امیرحسین کاوه به مساله رباخواری بانکها که از طرف مراجع تقلید مطرح شد پرداخت و بیان کرد: تعداد سرمایه گذاران در داخل کشور بسیار اندک است به همین خاطر بالای نود درصد از حمایت های مالی بنگاه های داخل کشور توسط بانک ها انجام میشود. وی در پایان گفت: تسهیلات ارائه شده توسط بانک ها به روش غیر اصولی انجام شده و این موضوع مشکلات متعدد فراوانی را به تولیدکنندگان داخلی و صنعت کشور وارد کرده و اگر اصلاح نشود آینده تولیدات داخلی را با خطر مواجه خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi