آمار تلفات کارگاه ها

آمار تلفات کارگاه ها در روز به 4.5 نفر کاهش پیدا کرده است

آمار تلفات کارگاه ها

آمار تلفات کار گاه ها

سید حسن هفده تن معاون وزیر کار به ضرورت آموزش ۲ میلیون ساعت نفر برای پیش‌بینی مخاطرات در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی اشاره کرد و گفت: آمار تلفات کارگاه ها از ۵.۵ نفر به ۴.۵ نفر طی ۳ گذشته کاهش پیدا کرده است. وی درباره لزوم شناسایی کارگاه های حادثه ساز و فاقد ایمنی همانند ساختمان پلاسکو گفت: وزارت کار همواره در حال بررسی و نظارت بر بازرسی این کارگاه ها و واحد های صنعتی از نظر اصول ایمنی کار می باشد.

راهکار های موثر برای کاهش آمار تلفات کارگاه ها

همچنین معاون وزیر کار در راستای کاهش روز به روز آمار تلفات کارگاه های کشور افزود: از آغاز شروع به کار دولت تا امروز، مدلی از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با کاهش آمار تلفات کارگاه ها و افزایش ایمنی محیط آن ها و واحدهای تولیدی و صنعتی بر پایه پیش‌بینی و جلوگیری از به وجود آمدن حوادث ناشی از کار تهیه شده است. هفده تن با بیان این موضوع که استراتژی وزرات کار برای کاهش آمار تلفات کارگاه ها و بالا بردن ایمنی محیط های کار بهره گرفتن از  ظرفیت خود کارفرمایان است گفت: برای کاهش تلفات از تخصص خود کارفرمایان به عنوان افسر ایمنی در کارگاه ها و واحد های تولیدی استفاده خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد در هر کارگاه کارفرمایان وظیفه پیش‌بینی و جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی را به عهده دارند و باید در هنگام بروز هر اتفاق حادثه ساز در کارگاه، فورا موضوع را به مسئولان ذیربط اطلاع دهند. هفده تن در ادامه صحبت هایش گفت: تا بدین لحظه برای پیش گیری از اتفاقات حادثه ساز 2 میلیون ساعت نفر در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی آموزش دیده‌اند و هم اکنون 11 هزار نفر از این تعداد مستقر در کارگاه ها هستند.

آمار معاون وزیر درباره تلفات کارگاه ها

معاون وزیر کار در پایان صحبت های خود درباره آمار تلفات ناشی از کار در کارگاه ها و واحد های صنعتی گفت: تا قبل از سال 92 نرخ حوادثی که منجر به فوت در محیط کار شد روزانه ۵.۵ نفر بود که هم اکنون این نرخ به ۴.۵ نفر در روز کاهش پیدا کرده است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi