نقش گالوانیزه در پنجره دوجداره upvc

نقش گالوانیزه در پنجره دوجداره upvc به شرح ذیل است :

  • افزایش استقامت پروفیل
  • تحمل وزن
  • انتقال گشتاور
  • افزایش امنیت
  • فشار باد

با توضیحات داده شده می توان به معیارهای ارزیابی گالوانیزه دست یافت که این معیارها عبارتند از :

1-شکل و ابعاد گالوانیزه

2-فشارهای خارجی وارد بر پنجره (مانند باد،باران و…..)

3- محل کاربرد پنجره یا درب و میزان باز و بسته شدن و استفاده از آن (مکان های عمومی ،اداری یا منازل)

4- محل نصب درب یا پنجره از لحاظ امنیتی

5-وزن بازشو و…..

لازم به ذکر است که گالوانیزه دارای اشکال متفاوتی هستند و هر یک از این اشکال وابستگی مستقیمی به نوع ،شکل و مشخصات فنی پروفیل دارند این اشکال می تواند منتظم یا بسته به نوع پروفیل ، غیر منتظم باشند .

ضخامت گالوانیزه متغیربوده و تابع محل کاربردپنجره می باشد.و معمولا هر تولید کننده ای اطلاعات ویژه آن را ارائه نموده است .

معمولا تامین کننده پروفیل برای راحتی کار دفترچه ای دارند که در این جدول بر مبنای وزن ، فشار باد،شکل گالوانیزه و ضخامت آن قابل محاسبه می باشد.البته این جداول محاسبات را برای پنجره های معمولی و با امنیت پایه محاسبه نموده است و در شرایط خاص محاسبات باید دقیق تر انجام گیرد . ولی در کل برای راحتی و تسریع در محاسبات ضخامت و شکل گالوانیزه ، بسیار کاربردی تر می باشند .

برخی شرکتهای تولید کننده پروفیل دارای نرم افزارهای اختصاصی می باشند که بر مبنای اطلاعات کلی خود ،به محاسبه ضخامت و نوع گالوانیزه نیز می پردازندو برخی نرم افزارهای اروپایی مشهور نیز این قابلیت را دارند.

در آخر به شما خریداران عزیز توصیه می شود در موقع خرید از شرکتهای معتبر که نماینده پروفیل های معتبر هستند درب و پنجره upvc دو جداره را خریداری کنید تا ضمن تحویل گرفتن محصول با کیفیت امنیت و آرامش را برای منزل خود به ارمغان آورده باشید .

منبع :دروپنجره و نما