آلومینیوم ترمال بریک

آلومینیوم ترمال بریک

پروفیل ترمال بریک کاملا در برابر تبادل حرارتی ، آلودگی و صوت مقاوم است و از لحاظ شکل ظاهری و زیبایی ، در مواردی حتی می تواند از جایگزین های موجود هم بالاتر باشد .چرا که می تواند در مقاطع و اشکال مختلف تولید شود. به خصوص با تکنولوژی هایی که در حال حاضر در رنگرزی و آبکاری در صنعت آلومینیوم به وجود آمده است . بنابراین از لحاظ تنوع ساخت و رنگ نیز می تواند مشتری پسند باشد .

در نما از پروفیل های ترمال بریک می توان استفاده کرد و از این لحاظ چیزی کم ندارد و تنها قیمت آن در رقابت با یو پی وی سی گرانتر است .

پروفیل های جدید ترمال بریک و نوارهای آب بند به همراه شیشه های دو یا سه جداره عایق مناسبی برای حفظ انرژی کار رفته است بیشترین بخش به کار رفته در یک پنجره شیشه های مناسب برای آن است و پروفیل بیشتر نقش قاب و نگهدارنده شیشه ها است . شما اگر بتوانید شیشه را درست انتخاب و نصب کنید ( شیشه مصرفی دو جداره ) مشکلی از لحاظ تبادل ایجاد نمی شود .

در برخی از برج های تهران درو پنجره های آلومینیومی دو جداره ، به کار رفته و این و این پنجره ها کاملا در برابر صدا و حرارت عایق هستند چرا که طراحی آن به گونه ای بوده که با محاسبه دقیق پنجره و نما ساخته شده و کاملا اصولی نیز نصب شده است . بنابراین از لحاظ مساله ذخیره انرژی و تبادل حرارت آلومینیوم همیشه حرف اول را زده است . فلزی که سریعا گرم و خشک می شود و انتقال حرارت و سرما را از دو طرف مهار می کند .

منبع : بخشی ازصحبتهای آقای مهندس کیانوش حشمتی

دبیر سندیکای آلومینیوم