لاستیک پنجره دوجدارهلاستیک های پنجره دوجداره

لاستیک های درزگیر را در پنجره های دو جداره باید جدی بگیریم . در اینجا لازم است به نقش لاستیک های درزگیر در تائیددرو پنجره دوجداره  عایق و استاندارد اشاره کنیم . انواع لاستیک های درزگیر در بازار وجود داردکه در تولید و ساخت دروپنجره دوجداره مورد استفاده قرار میگیرد دو عامل در انتخاب لاستیک های درزگیر مهم است . یکی نوع لاستیک و دیگر میزان هم پوشانی لاستیک . در صنعت دروپنجره یوپی وی سی لاستیک های EPDM است که کاربرد زیادی دارد.

این لاستیک درزگیر جزو بهترین لاستیک ها هست .غیر قابل بازیافت بوده و تنوع رنگ ندارد. نوع دوم لاستیک های درزگیر TPEیا TPVاست که البته با نام های مختلف در بازار عرضه می شود. که مواد پایه آنها همان EPDM است که اصطلاحا به EPDMPP مشهور است . این لاستیک ها قابل بازیافت شده است و دارای تنوع رنگ بوده و درعین حال می توان به طور همزمان این لاستیک ها با پروفیل جوش داد. قدیمی ترین لاستیک های درزگیر که کیفیت خوبی داشته و الان کمتر در بازار صنعت پنجره مورد استفاده قرار می گیرد، لاستیک های سیلیکونی است که هم عمر نسبتا بالا و هم تنوع رنگ داشته ، همچنین قابل بازیافت هستند .

لاستیک های درزگیر غیر مجاز و فاقد استاندارد برای مصرف درپنجره های دوجداره کدامند ؟ عمده ترین آنها لاستیک های پی وی سی است که عمر مفید آن بسته به شرایط جغرافیایی بین یک تا دو سال است این لاستیک ها به راحتی ترک میخورند . راه شناخت لاستیک های پی وی سی درزگیر این است که این لاستیک ها در برابر آتش ، اشتعال زا هستند و بوی مشمئز کننده لاستیک سوخته را می دهند .

در ارتباط با میزان هم پوشانی لاستیک های درزگیر پنجره های یوپی وی سی هم باید تاکید کنم که حداقل هم پوشانی این لاسیک ها با پروفیل در محل اتصال باید 8 میلیمتر باشد در غیر اینصورت کارکرد عایق بودن پنجره ها در برابر انتقال هوا ، حرارت و آلاینده ها زیر سوال خواهد رفت.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi