ساخت مسکن اجتماعی

برای ساخت مسکن اجتماعی نیاز به همکاری بانک مرکزی داریم

ساخت مسکن اجتماعی

مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن در اشاره به موضوع ساخت مسکن اجتماعی گفت: مصوبه ای از طرف دولت در انتهای سال قبل صادر شد و از طرف وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی مبنی بر ساخت حدود 100 هزار واحد مسکونی در قالب حوزه مسکن اجتماعی و حمایتی توسط بنیاد مسکن در ابتدای سال 96 ارائه گشت. این بنیاد در ارتباط با موضوع مسکن اجتماعی جدولی را در دو بخش مسکن حمایتی و اجتماعی تهیه کرد، که در بخش مسکن حمایتی به 10 هزار واحد 40 میلیون تومان تسهیلات ساخت مسکن ملکی پرداخت می شود همچنین 40 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن ملکی به 20 هزار واحد اختصاص داده می شود و 5 هزار واحد نیز کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.

پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن اجتماعی

مهندس تابش در ادامه صحبت های خود درباره ساخت مسکن اجتماعی گفت: برای ساختن مسکن استیجاری_ملکی به نسبت 60_40 زمین با همکاری وزارت راه و شهرسازی برای 10 هزار نفر تأمین خواهد شد. همچنین به 15 هزار نفر از سازندگان مسکن اجتماعی دارای زمین نیز تسهیلاتی به مبلغ 80 میلیون تومان اهدا خواهد شد. که قسمتی از آن برای کمک اجاره به متقاضیان که حدود 15 هزار نفر در شهرهای زیر 500 هزار نفر و 20 هزار نفر در شهرهای بالای 500 هزار نفر هستند، داده می شود. ایشان در ادامه یادآور شدند: مبلغ 7 میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات نیز به عنوان وام قرض الحسنه ودیعه مسکن برای 5 هزار نفر اختصاص داده شده است که به آن ها پرداخت خواهد شد.

اقدامات انجام شده برای حادثه دیدگان زلزه خراسان رضوی

مهندس تابش در رابطه با واحدهای خسارت دیده زلزله اخیر استان خراسان رضوی گفت: سریعا تیم بازرسی بنیاد مسکن را بعد از وقوع حادثه به محل اعزام کردیم و طبق بازرسی هایی که انجام شد نزدیک به 1200 تا 1500 واحد مسکونی در روستاها خسارت دیده اند که تسهیلاتی 18 و 20 میلیون تومانی برای بازسازی این واحد ها در نظر گرفته شده است. همچنین از طرف بانک مسکن نیز مبلغ 5 میلیون تومان کمک بلاعوض برای این واحد ها درنظر گرفته شده است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi