ساختمان را مقاوم بسازید

زلزله ترس ندارد ساختمان ها را مقاوم بسازید

ایران جزو کشورهای نخست در جدول حادثه خیزترین مناطق قرار دارد ، و در این میان استان فارس در رده سوم حادثه خیزی استان های کشور است . کارشناسان می گویند : جنوب ایران به دلیل ویژگی های خاص زمین شناسی ، نزدیک به نیمی از زمین لرزه های کشور را به خود می بیند که باز هم نیمی از آن نصیب فارس می شود .

کارشناسان معتقد هستن که مقاوم سازی سازه ها مهمترین امر در سازگاری با گسل های زمین و زمین لرزه های احتمالی است و اطلاع رسانی به مردم و آموزش های عمومی در به سازی را بردیگر موارد برتر می دانند.

رئیس سازمان زمین شناسی جنوب کشور گفت : ایران در کمربندی زلزله خیزی دنیا قراردارد که ویژگی های زلزله هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت است .

مهندس طهمورث یوسفی افزود : به طور مثال کمربند زاگرس از تبریز تا بندرعباس و از شرق بندرعباس تا زاهدان زلزله هایی متفاوت را تجربه می کنند .

رئیس اکتشافات معدنی منطقه جنوب ادامه داد : استان فارس به ویژه مناطق جنوبی آن دارای لایه های خاص زمین شناسی است که به صورت عایق و فیلتر برای رد شدن انرژی درونی زمین عمل می کنند و این لایه ها خود باعث کاهش شدت خرابی بیشتر زلزله می شود.

مدیر کل بنیاد مسکن فارس هم گفت : به سازی و مقاوم سازی مسکن روستایی یکی از وظایف مهم بنیاد مسکن است . مهندس علی نقی لقمانی افزود : طرح به سازی مسکن روستایی از سال 84 به تصویب هیات دولت رسید که در برنامه کوتاه مدت هر سال 200هزار مسکن روستایی مقاوم سازی شود . رئیس سازمان مدیریت بحران گفت : مقاوم سازی و به سازی بافت های شهری در مجاورت گسل ها ، باید مورد توجه جدی مسوولان قرارگیرد و علم و دانش اجرای آیین نامه و نظارت کشور به ویژه مناطق زلزله خیز قرار گیرد . معاون وزیر کشور گفت : نظارت جدی بر ساخت و سازها مهمترین اقدام برای پیشگیری از وقوع حوادث است .

قدمی در ادامه گفت : حوادث طبیعی امر لاینفک زندگی انسان است اما با دستیابی به علم و فناوری نباید مشکلی برای ساخت خانه های مقاوم داشته باشیم زیرا اگر نقشه و برنامه خود را در کاهش بلایا و اثرات طبیعی بدانیم می توانیم تلفات و خسارات را کاهش دهیم .

ودر آخر اگر ساختمان های مقاوم بسازیم زلزله ترس ندارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi