پنجره بادی

توسط محقق ایرانی از پنجره بادی برق تولید می شود

پژوهشگر ایرانی دانشگاه ولونگونگ در استرالیا برای تولید برق یک ایده جدید ارائه کرده است به گزارش مهر ، در مفهوم (پنجره بادی) Power WINDows پروفسور (فرزاد صفایی) یک توربین بادی طراحی شده است تا کمترین تاثیر را بر محیط داشته باشد . صفایی که مدیر موسسه تحقیقات فناوری و ارتباطی دانشگاه ولونگونگ است ، چهار سال اخیر را صرف طارحی پنجره های انرژی کرده  است تا شیوه جدیدی برای کسب و مهار انرژی باد بیابد و البته کمترین مشکل را برای محیط اطراف داشته باشد . طراحی این پنجره با استاندار پنجره ها خیلی تفاوت ندارد به غیر از الگوی شبکه از پانل هایی ساخته می شود که در هنگام وزش بادو نسیم می چرخند. و به جای داشتن پره های بزرگ که در جهت وزش باد بجرخند ، این توربین بادی جدید از پره های کوچکی ساخته شده است که در مسیر باد به آرامی میچرخد.

به گفته صفایی این روش تلاطم هوایی کمتری ایجاد می کند ، فشار بر روی ساختار اطراف را کم میکند و صدای کمتری تولید می کند .

جدا از کاهش هزینه های حفظ و نگهداری ، این طراحی را می توان تقریبا در همه جا بدون داشتن تاثیرات منفی زیادی بر محیط اطراف نصب کرد .

یکی از مزیتهای این پنجره های بادی این است که می توان در صورت نیاز به تولید برق بیشتر ، پانل های بیشتری را به آن متصل کرد تا انرژی بیشتری را بتئان مهار کرد .

بر اساس این ایده جدید می توان پانل ها را به آسانی نصب کرد و امکان اضافه کردن پانل های جدید در بالا و کنار ساختار اصلی وجود دارد.

منبع : پنجره ایرانیان سال 92 شماره 67

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi