افزایش عمر مفید ساختمان

افزایش عمر مفید ساختمان در هر سال باعث صرفه جویی3.17 میلیارد دلاری می شود

افزایش عمر مفید ساختمان

«فرج الله رجبی» در شروع کار ، هفتمین دوره شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمانی کشور در عصر چهارشنبه، بیان کرد: افزایش عمر مفید ساختمان ها و ارتقا بخشیدن کیفیت ساخت و ساز به انجام فعالیت های افراد دارای تخصص ارتباط دارد و اگر از افراد غیرمتخصصی که شرایط و صلاحیت ساخت و ساز را در عرصه ساختمان سازی ندارند استفاده کنیم و این افراد در این امر فعال باشند در آینده باز هم حوادثی مشابه ساختمان پلاسکو را شاهد خواهیم بود.

افزایش عمر مفید ساختمان
اجرای مبحث 22 برای افزایش عمر مفید ساختمان ها

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خواستار اجرا شدن مبحث 22 مقررات ملی ساختمان ها شد و بیان کرد: مبحث تعمیر و نگهداری ساختمان ها  و به ویژه در ساختمان های بلند بحث اصلی و مهمی است، که اشخاص حقوقی ملزم به انجام  آن می باشند تا شاهد تعمیر و نگهداری ساختمان های پر خطر و غیر اصولی و افزایش عمر مفید ساختمان های کشور به روش های اصولی باشیم.

ارایه گزارش بررسی حادثه ساختمان پلاسکو:

وی در ادمه بیان کرد: رئیس دانشگاه تربیت مدرس سخنگوی کمیته بررسی سانحه پلاسکو می باشد، به همین خاطر نمی توانم جزییات آن را بازگو کنم اما گزارش آن را بزودی ارایه خواهیم نمود. برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در آینده، رییس دانشگاه تربیت مدرس «محمد تقی احمدی» در حکمی جداگانه از طرف رییس جمهور به ریاست «هیات ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» منصوب گشت. و از وی خواسته شد تا 2 ماه آینده گزارشی در رابط با «بررسی علل و عوامل وقوع آتش ‏سوزی و فروریزش ساختمان»، «شیوه مدیریت محیطی حادثه»، «کیفیت هماهنگی دستگاه های مسئول در مدیریت بحران»، «راه های پیشگیری از تکرار آن» و «اصلاحات ساختاری و مدیریتی لازم» ارایه شود.بنا بر این حکم همه دستگاه ها و مسئولین نیز موظف به همکاری با این هیات شده و باید اطلاعات مربوط را در اختیار آن ها قرار دهند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi