تولید سالانه پروپیلن

تولید سالانه پروپیلن و رسیدن به ظرفیت 4 میلیون تن تا آخر برنامه ششم

تولید سالانه پروپیلن

اسماعیل قنبری در اشاره به اهمیت بالای تولید «پروپیلن» در داخل کشور بیان کرد: در گذشته فقط به توسعه یافتن زنجیره اتیلن توجه می شد، اما در حال حاضر توجه ما تا آخر برنامه ششم توسعه باید، رسیدن به تولید سالانه پروپیلن تا ظرفیت 4 میلیون تن و تکمیل کردن زنجیره «پروپیلن» باشد.

تولید سالانه پروپیلن
افزایش ظرفیت تولید سالانه پروپیلن

قنبری درباره خط تولید و ظرفیت برای تولید «پروپیلن» در کشور بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید پروپیلن در کشور یک میلیون تن در سال است که با صحبت های انجام شده در برنامه ششم توسعه قرار است تولید سالانه پروپیلن به چهار میلیون تن افزایش یابد. همچنین وی در ادامه راجع به فرایند بومی سازی کاتالیست ها و فرآیندها اشاره کرد و ادامه داد: برای این که گام نخست بومی سازی رو درست برداریم، ابتدا باید به دانش فنی مناسب برسیم و در قدم های بعدی با به کارگیری از ظرفیت های داخلی، امور مهندسی، ساخت و تجهیزات و نصب، بتوانیم فرایند بومی سازی را محقق کنیم.

لزوم داشتن دانش فنی تولید در داخل

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری به لزوم داشتن دانش فنی کاتالیست برای انجام بومی سازی و افزایش تولید سالانه پروپیلن اشاره کرد و گفت: تا بدین لحظه اقدام موثری را از طرف شرکت های خارجی برای انتقال دادن فناوری های جدید به کشور را مشاهده نکرده ایم. به همین خاطر باید توجه ویژه ای به ظرفت تولید داخلی داشته باشیم. او با بیان اینکه اکنون ما دارای دانش فنی ایجاد واحدهای تولیدی متانول، پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، DME ،VAM در کشور هستیم به  آمادگی اعطای لیسانس به صنعت پتروشیمی کشور اشاره کرد.

ظرفیت تولید متانول

قنبری در ادامه افزود: تولید متانول در کشور به پنج میلیون تن رسیده است که بر پایه برنامه ریزی های انجام شده و با راه اندازی کردن طرح های در دست اجرا به حدود ۲۰ میلیون تن خواهد رسید که کاتالیست مورد نیاز آن ها نیز باید تامین شود. بسی جای خوشحالی است که این شرکت توانسته به دانش فنی تولید کاتالیست متانول با نتایج قابل رقابت و در بعضی موارد نتایج بهتر از نمونه های مشابه خارجی دست پیدا کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi