طلای جهانی نزولی شد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر چشم انداز درمان بیماری کووید ۱۹ و ثابت ماندن ارزش دلار آمریکا، کاهش پیدا کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۹۳۴ دلار و ۱۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه به ۱۹۱۰ دلار و ۹۹ سنت سقوط کرده بود که پایینترین قیمت در یک هفته اخیر بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۹۴۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

به گفته استفن اینس، مدیر استراتژیست شرکت خدمات مالی اکسی کورپ، آماری که روی فضای معاملات بازار طلا تاثیر منفی گذاشت، یک خبر مثبت درباره درمان بیماری کووید ۱۹ بود که به صعود سهام و داراییهای پرریسک دیگر کمک کرد. طلا در آستانه سمپوزیوم جکسون هال در حال تحکیم قیمت است.

بازارهای سهام آسیایی پس از اینکه سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه استفاده از پلاسمای خون بیماران کرونایی بهبود یافته را به عنوان درمانی برای این بیماری صادر کرد، صعود کردند.

آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: اگر بانک مرکزی آمریکا تعهد خود برای حفظ نرخهای بهره فوق العاده اندک را مورد تایید قرار دهد، از قیمت طلا حمایت خواهد کرد.

نرخهای بهره پایینتر ارزش دلار و بازده اوراق قرضه را تحت فشار قرار می دهد در حالی که جذابیت سرمایه گذاری در طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، بانکهای مرکزی سراسر جهان تدابیر محرک مالی گسترده ای را برای تعدیل پیامدهای منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصادشان به اجرا گذاشته اند. این پاندمی تاکنون ۲۳.۳۱ میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است.

شاخص دلار که روز جمعه به بالاترین حد در بیش از یک هفته گذشته صعود کرده بود، در معاملات روز جاری در برابر رقیبانش ثابت ماند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۷ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۶ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۴ درصد کاهش پیدا کرد و در ۹۱۵ دلار و ۳۵ سنت ایستاد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۳ درصد کاهش یافت و به ۲۱۵۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.

منبع: ایسنا

اخبار اقتصادی قیمت نزولی جهانی طلا