سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند؟

شاخص بورس امروز هم افزایشی بود که این افزایش را صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و پالایش نفت تبریز رقم زدند.

به گزارش ایسنا، بورس امروز (دوشنبه) همچون روز گذشته روندی صعودی داشت و شاخص کل بازار با ۲۶۴۴ واحد رشد در رقم ۳۵۹ هزار و ۳۶۵ واحد ایستاد.

این درحالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز بر خلاف روزهای گذشته از شاخص کل تبعیت نکرد و با ۲۵۱ واحد کاهش به ۱۱۲ هزار و ۶۰۴ واحد رسید.

معامله‌گران امروز ۷۳۲ هزار معامله انجام دادند که ۳۳۱۷۸ میلیارد تومان ارزش داشت و نسبت به روز گذشته بیشتر شد.

نمادهایی که در معاملات امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد بازار داشتند، امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و پالایش نفت تبریز بودند.

همچنین نماد بانک‌های تجارت، ملت و اقتصاد نوین، سایپا، س. صنایع شیمیایی ایران،  فولاد مبارکه اصفهان و ایران ترانسفو پربیننده‌های بورس امروز شدند.

رشد نامحسوس فرابورس

شاخص کل در فرابورس نیز امروز با سه واحد رقم ۴۶۱۴ واحد را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته رشد نامحسوسی داشت.

تعداد معامله انجام شده در فرابورس ۴۴۵ هزار به ارزش ۲۰۶۷۵ میلیارد تومان است که نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

سنگ آهن گهر زمین، سهامی ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت شیراز و شرکت آهن و فولاد ارفع نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در آن سوی ماجرا پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در فرابورس داشتند.

سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، گروه کارخانجات صنعتی تبرک، داروسازی آوه سینا، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و سرمایه گذاری توسعه گوهران امید نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

منبع: ایسنا

سهامداران کدام شرکت‌ها بیشتر سود کردند؟