قیمت طلا افزایشی شد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در برخی از کشورها که انتظارات برای اقدامات محرک مالی بیشتر و نرخهای بهره پایینتر را تقویت کرد، بالای ۱۷۰۰ دلار ماند.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۷۰۸ دلار و ۷۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه حدود یک درصد افت کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۱۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر شرکت “آی جی مارکتس” در این باره گفت: سرمایه گذاران در قیمتهای پایینتر خریدار طلا شده اند. حتی در بهترین شرایط ما در فضای نرخهای بهره اندک و سیاستهای مالی تسهیلی و بالا رفتن تورم هستیم. طلا در بلندمدت به قیمت بالاتری صعود خواهد کرد و سرمایه گذاران تلاش می کنند پیش از جهش این فلز ارزشمند، آن را خریداری کنند. همچنین طلا از حمایت فنی فراوانی در حدود سطح ۱۷۰۰ دلار برخوردار است.

اقدامات محرک مالی که از سوی بانکهای مرکزی و دولتهای جهان برای مقابله با تبعات شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده است، از قیمت طلا به عنوان دارایی امن پشتیبانی خواهد کرد.

با این حال رشد قیمت طلا به دلیل صعود ارزش دلار آمریکا و بازارهای سهام آسیایی محدود شد. سرمایه گذاران انتظار دارند با وجود خبر ناخوشایند افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، کشورهای بیشتری محدودیتهای قرنطینه را کاهش دهند.

آماری که روز یکشنبه از سوی چین منتشر شد، ممکن است نشان دهنده آغاز موج جدیدی از موارد ابتلا به ویروس کرونا در شمال شرقی این کشور باشد و همزمان کره جنوبی هم نسبت به موج دوم ابتلا هشدار داده است.

آمار وزارت کار آمریکا نشان داد که اقتصاد این کشور در آوریل ۲۰.۵ میلیون شغل را حذف گرده که منعکس کننده تبعات پاندمی ویروس کرونا است.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته اظهار کردند که آمریکاییها نباید انتظار بازگشت سریع به رشد اقتصادی را داشته باشند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد افزایش، به ۱۹۰۲ دلار و ۴۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، در ۷۷۰ دلار و ۲۰ سنت ایستاد. هر اونس نقره ۰.۴ درصد صعود کرد و به ۱۵ دلار و ۵۱ سنت رسید.

منبع: ایسنا

قیمت طلا افزایشی شد