خطوط پنجره دوجداره

خطوط راهنما برای طراحی خوب پنجره ( خطوط پنجره )

خطوط پنجره باید به گونه ای باشد تا از لحاظ دید چشم را اذیت نکند

 • تمام پنجره ها را برای داشتن بیشترین نور خورشید اندازه گیری کنید.
 • پنجره های اضافی را برای دیدن مناظر بیرون ساختمان تعبیه کنید.
 • خصوصیات پوشش را برای حداقل کردن بارهای سرمایش و گرمایش و حداکثر آسایش و راحتی چشم مشخص کنید .
 • سایه بان خارجی را روی پنجره جنوبی برای جلوگیری از درخشندگی بیش از حدو بهره خورشیدی تابستانی قرار دهید .
 • از سایه بان های داخلی برای کنترل درخشندگی زیاد استفاده کنید . پنجره ها برای داشتن نور خورشید باید طراحی شوند. تا از درخشندگی نامطلوب جلوگیری کند .

خصوصیات پوشش

انتخاب ساده پوشش برای جهات و عملکرد های متفاوت پنجره های مختلف برای هر دو تغییر گرمایی و راحتی چشم است . و این خصوصیات پوششی را هنگام بررسی پنجره ها مد نظر بگیرید.

 • قابلیت انتقال نوری : عبارت از درصد اشعه هایی که به پوشش برخورد کرده و عبور کرده اند . این مقدار با تغییر زاویه برخورد تغییر می کنند . اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد که منجر با درخشندگی بیش از حد پنجره می گردد. و در هوای تمیز قابلیت انتقال نوری کم غالبا گزینه های بهتر در حفظ راحتی چشم است . گرچه قابلیت انتقال کمتر باشد منجر به توزیع بهتر نور خورشید و سطح درخشندگی پوشش می شود.
 • ضریب بهره گرما خورشیدی : عبارت از است نسبت پوشش کل گرما انتقال یافته خورشیدی به انرژی خورشیدی برخورد کرده با ضریب  1%نشان دهنده این است که 100% انرژی خورشیدی وارد ساختمان شده . مقدار صفر نشان دهنده این است که هیچ گرمایی از خورشید وارد ساختمان نشده است .
 • ضریب سایه : نسبت بهره خورشیدی یک پوشش خاص در قیاس با بهره خورشیدی یک پوشش دارای شیشه های تک یا دوبل یا پنجره های تک شیشه رنگ شده . هرچه عدد این ضریب کمتر باشد بهره خورشید کمتری مورد انتظار است .
 • انعکاس خورشیدی و چشمی : درصد انرژی خورشید یا نوری که از پوشش انعکاس می یابد .
 • میزان انتقال اشعه ماوراء بنفش : درصد انتقال انرژی خورشیدی ماوراء بنفش (0.3تا0.38 میکرون ) هرچه مقدار نفوذ uvبیشتر باشد می تواند پوست را بیشتر خشک و پژمرده نماید
 • مقدرا انتقال گرما u: اندازه گیری نرخ انتقال گرما هدایت از طریق پوشش به خاطر اختلاف دما بین سطوح داخلی و خارجی که غالبا به صورت مقدرا انتقال گرما در شب های زمستان و میزان انتقال گرما در روزهای تابستان بیان می شود . هرچه عدد انتقال گرما کمتر باشد مقدار مقاومت گرمایی پنجره بیشتر خواهد شد . مقدار انتقال گرمای پنجره های فعلی ترکیبی از مقدار انتقال گرمای سه ماده زیر است : مرکز شیشه ، لبه شیشه و قاب پنجره و … مقدار انتقال گرمای کل پنجره باید کمتر از 0.35 باشد .

با تمام این توضیحات می توان گفت بهترین پنجره ها برای منازل و محیط کار پنجره های دو جداره هستن که از لحاظ عایق خوبی می باشند .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi