طرح پنجره های دو جداره

در قدیم بر روی دیوار قابی چهارگوش را  در می آوردند تا از آن نور و هوا عبور کند و معمولا پنجره ها دارای شیشه های شفاف بودن ولی از گذشته تا به الان پنجره ها دیگر فقط برای عبور نور و هوا استفاده نمی شوند بلکه پنجره ها بخشی از طراحی و هنرمعماری ساختمان به حساب می آیند.معمولا طرح پنجره ها  متفاوت است و  بسته به نیاز و سلیقه مخاطب طراحی می شود که ما  در اینجا سه طرح اول را که خیلی پر کاربرد است برای شما آورده ایم .

پرکاربردترین پنجره ها عبارتند از :

پنجره دو جداره لولایی : پنجره لولایی بیشترین کاربرد را در خانه ها یا محل کار دارد . این نوع پنجره بسته به ابعاد آن دارای فیکس و بازشومی باشد که از طریق لولا بازو بسته می شود که در حال حاضردر پنجره های دو جداره هم یکی از بهترین پنجره ها می باشد این مدل پنجره در لولایی را (Tilt&Turn) می گویند برای اینکه عایق صددرصد هستن و دلیل این عایق بودن هم این است که یراق چهار طرف بازشو می چرخد . این پنجره از نظر قیمت هم مناسب است .

پنجره دو جداره کشوئی : این پنجره برای جاهایی که فضای کمی دارند مناسب است و به دلیل اینکه روی محوری باز نمی شود و در جای خود به روی یک ریل حرکت می کند اصولا مطلوب خانمهای خانه است . جا دارد این نکته ار یاد آور شویم که این نوع پنجره عایق نمی باشد و ما اصولا به کارفرما پیشنهاد نمی دهیم.پنجره دو جداره کشوئی به صورت یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک است .

پنجره دو جداره ثابت : این نوع پنجره دو جداره برای جاهای مناسب است که نیاز به بازشو برای تهویه هوا ندارد و فقط پنجره دو جداره جنبه زیبایی و طراحی قشنگ را دارد.