نکات خرید شیشه دودی برای پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره شیشه دودی

پنجره دوجداره شیشه دودی

رنگ های گوناگونی از شیشه ها در بازار وجود دارد. به همین خاطر شیشه های دوجداره نیز مانند شیشه های معمولی در رنگ های مختلفی تولید میشوند. که در بین رنگ های تولید شده شیشه دو جداره رنگ دودی بسیار پرطرفدار میباشد. برای انتخاب پنجره دو جداره شیشه دودی نکاتی را باید رعایت کرد که در زیر به آن اشاره شده است.

نوع کاربری برای استفاده از شیشه دودی

در استفاده از پنجره دوجداره شیشه دودی مهمترین نکته کاربری محل پنجره دوجداره می باشد.به عنوان مثال در محیط های تجاری و مسکونی غالباََ شیشه های دوجداره ساده یا clear نصب میشوند. اما در محیط های اداری برای جلوگیری از دید داشتن افرادی که در بیرون رفت و آمد میکنند و ورود نور کمتر به داخل ساختمان اکثراََ از پنجره دوجداره شیشه دودی یا شیشه رنگی استفاده میشود.

نوع شرایط جغرافیایی

در مناطق جغرافیایی سردسیر برای ورود حداکثری تابش نور خورشید و جذب گرما از شیشه های شفاف یا clear استفاده میکنند. اما در مناطق جغرافیایی گرم و کویری که تابش نور خورشید به صورت مستقیم میباشد و باعث ایجاد گرمای فراوان میشود، استفاده از شیشه های دودی بهترین گزینه برای به حداقل رساندن تابش خورشید میباشد.

تطابق پنجره دوجداره شیشه دودی با معماری ساختمان

باید یک همخوانی رنگی بین شیشه پنجره دو جداره یو پی وی سی و معماری ساختمان شما وجود داشته باشد. به طور مثال در نماهای ساختمانی که ورق نقره ای کامپوزیت به کار برده شده است اکثراََ پنجره دوجداره شیشه دودی استفاده میشود. همچنین در نماهایی که تلفیقی از چوب، شیشه و آجر میباشد نیز میتوان پنجره دوجداره شیشه دودی نصب کرد.