طلا گران ماند

قیمت طلا پس از پشت سر گذاشتن بهترین هفته خود در دو ماه گذشته، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که نگرانیهای جدیدی نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا در پکن وجود داشت، تغییر چندانی نداشت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۷۲۹ دلار و ۴۰ سنت ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۷۳۴ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای طلا هفته گذشته ۲.۶ درصد صعود کرد که بزرگترین رشد هفتگی از ۱۰ آوریل بود.

استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ در این باره گفت: اقتصاد وضعیت خوبی ندارد و دوباره شیوع بیماری کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده و در فضایی که نرخهای بهره پایین است، طلا همچنان خریدار خواهد داشت.

پس از هفته‌ها عدم وجود موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا، ده‌ها مورد جدید در روزهای اخیر در پکن ثبت شده است. از سوی دیگر موارد جدید ابتلا و بستری شدن در ایالتهای آمریکا افزایش پیدا کرده است.

نگرانیهای فزاینده نسبت به تشدید دوباره شیوع این بیماری به ریسک پذیری سرمایه گذاران ضربه زد و باعث سقوط بازارهای سهام آسیایی و قیمتهای نفت شد.

عامل دیگری که از قیمت طلا پشتیبانی کرد، افت ۰.۲ درصدی شاخص دلار آمریکا بود.

بر اساس گزارش رویترز، آمار جدید نشان داد که تولید صنعتی چین در ماه مه کمتر از حد انتظار رشد کرد که منعکس کننده تبعات شیوع ویروس کرونا بر روند فعالیت اقتصادی این کشور است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷ دلار و ۳۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۹۱۶ دلار و ۵۷ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۸۰۵ دلار و ۱۷ سنت ایستاد.

منبع: ایسنا

طلا گران ماند