صعود طلا پس از ثبت بزرگترین رشد روزانه

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی توقف صعود بازارهای سهام به روند صعودی روز گذشته خود ادامه داد و افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۱۵ دلار و ۴۳ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه بزرگترین رشد روزانه را در یک ماه اخیر داشت.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۷۲۳ دلار و ۶۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته با ۱۶ دلار و ۸۰ سنت معادل حدود یک درصد افزایش، در ۱۷۲۱ دلار و ۹۰ سنت بسته شده بود.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارز در شرکت دیلی فارکس در این باره گفت: ما شاهد ریسک گریزی در بازارها هستیم و تصور می‌کنم این موضوع برای طلا مثبت بوده است.

بازارهای سهام آسیایی پس از این که شاخصهای آمریکایی بخشی از رشد اخیرشان را از دست دادند، نزول کردند.

سرمایه گذاران موضع محتاطانه‌ای اختیار کرده و منتظر بیانیه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا هستند که بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می‌شود. کنفرانس مطبوعاتی جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا هم بعد از این نشست برگزار خواهد شد. مقامات بانکی آمریکا همچنین نخستین پیش‌بینی‌های خود از زمانی که پاندمی باعث رکود اقتصادی در فوریه شد، را اعلام خواهند کرد.

تحلیلگران شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشتند: معامله‌گران طلا به دنبال مشاهده سیگنالهای بانک مرکزی آمریکا درباره واقعیت روند احیای اقتصادی هستند. اگر بانک مرکزی آمریکا تصویری ترسیم کند که برای وال استریت منفی باشد، تقاضا به سمت طلا بازخواهد گشت.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا نرخهای بهره خود را نزدیک صفر کاهش داده و تدابیر محرک مالی را برای محدود کردن صدمات اقتصادی از شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته است. نرخهای بهره پایین به نفع طلا بوده و با کاهش هزینه نگهداری طلا، تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت می‌کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و ۶۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و به ۱۹۶۴ دلار و ۲۰ سنت رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۸۳۸ دلار و ۲۲ سنت معامله شد.

منبع: ایسنا

صعود طلا پس از ثبت بزرگترین رشد روزانه