روند نزولی صبح امروز قیمت سکه و طلا برگشت

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، صبح امروز قیمت سکه و طلا نسبت به روزهای گذشته نزولی بود اما از ظهر به بعد مجدد افزایش قیمت رخ داد که علت آن تنها افزایش نرخ ارز نسبت به صبح امروز بود؛ چراکه قیمت انس جهانی ثابت مانده است.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تغییرات قیمتی در بازار سکه و طلا داخلی در بازار امروز (یکشنبه) نسبت به روز گذشته، اظهار کرد: از صبح امروز تا حوالی ساعت یک بعد از ظهر روند قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نسبت به روزهای گذشته کاهشی بود اما از ظهر به بعد، به دنبال افزایش نرخ ارز در عین ثبات نرخ قیمت‌های جهانی، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی نسبت به صبح مجدد افزایش یافت.

طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، بازه تغییرات قیمت سکه و طلا در بازار امروز (قیمت اول، قیمت‌های صبح و قیمت‌های دوم، آخرین نرخ‌های معاملاتی بازار امروز است) به شرح زیر است:

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی در ابتدای صبح نسبت به روز گذشته، ظهر به بعد ۵۰ هزار تومان افزایش یافت و به هفت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید. (صبح هر قطعه سکه هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.)

همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بین بازه هفت میلیون و ۳۷۰ هزار تومان تا هفت میلیون  ۴۰۰ هزار تومان تغییر قیمت داشت.

قیمت هر قطعه نیم سکه نسبت به روز گذشته ثابت مانده و سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله می‌شود. آخرین قیمت معاملاتی برای ربع سکه دو میلیون و ۴۰ هزار تومان و برای سکه‌های یک گرمی یک میلیون و ۹۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز امروز نسبت به روز گذشته حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته و در محدوده ۷۱۵ هزار تومان تا ۷۲۰ هزار تومان معامله شده است. هر مثقال طلا نیز بین سه میلیون و ۱۰۰ تا سه میلیون و ۱۳۰ هزار تومان قیمت داشته است.

آخرین نرخ هر اونس طلای جهانی نیز ۱۷۲۹ دلار ثبت شده است که نسبت به روز  گذشته بدون تغییر بوده است.

منبع: ایسنا

روند نزولی صبح امروز قیمت سکه و طلا برگشت