روند افزایشی طلا کم رمق شد

قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی به دلیل نگرانی‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا به روند افزایشی ادامه داد اما صعود بازارهای سهام، رشد قیمت این فلز ارزشمند را محدود کرد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۶۳۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۶۳۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ یان، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس در این باره گفت: هنگامی که حمایت از رشد قیمت طلا و دلار را مشاهده می کنیم، علامت وجود تقاضا برای خرید دارایی‌های امن از سوی سرمایه گذاران است.

دلار از انتشار آمار مثبت اشتغال در آمریکا حمایت شد و بخشی از افت اخیر خود را جبران کرد. بانک مرکزی آمریکا روز سهشنبه با هدف مصون نگه داشتن اقتصاد این کشور از اثرات منفی ویروس کرونا، در یک اقدام اضطراری نرخهای بهره را ۵۰ واحد کاهش داد.

بازارهای سهام آسیایی صعود وال استریت را دنبال کرده و روز پنج شنبه سبزپوش شدند.

بر اساس گزارش رویترز، صندوق بینالمللی پول روز چهارشنبه اعلام کرد که شیوع اپیدمی ویروس کرونا امیدها به رشد اقتصادی قویتر در سال میلادی جاری را از بین برده است و گزارش بانک مرکزی آمریکا هم نشان داد که شیوع این ویروس مرگبار اعتماد تجاری در آمریکا را هم متاثر کرده است.

سرمایه گذاران اکنون منتظر اقدامات محرک مالی جدید بانک مرکزی اروپا هستند. بازارهای منطقه یورو ۹۰ درصد روی کاهش نرخهای بهره در هفته آینده حساب می کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۹ درصد سقوط کرد و به ۲۵۲۷ دلار و ۲۱ سنت رسید. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۱۷ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افت کرد و ۸۷۱ دلار و ۱۰ سنت بود.

منبع: ایسنا

روند افزایشی طلا کم رمق شد