تحلیل بازار بورس از زبان یک کارشناس

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در روزهای آینده بازار از فروش هیجانی عقب‌نشینی می‌کند، گفت: قطعا زودتر از یک ماه تکلیف بازار مشخص خواهد شد و بازار دوباره به نقطه اوج خود باز می‌گردد.

یوسف هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اظهار کرد: اتفاقی که رخ داد بزرگ بود و پیامدهای آن در همه قسمت‌ها نمایان شد. ریزش بازار بورس نیز پس از این اتفاق دور از ذهن نبود. معمولا در بازارهای جهانی زمانی که چنین اتفاقی بزرگ رخ می‌دهد، بازار را به مدت یک یا دو روز تعطیل می‌کنند که تحلیلگران بتوانند شرایط آن را تحلیل کنند.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه با تاکید بر این که در روزهای آتی قدرت تحلیل بیشتری به تحلیلگران بازار داده می‌شود، توضیح داد: در روزهای آتی با مشخص شدن ابعاد واقعه و همچنین بازخورد کشورهای مختلف، روند بازار می‌تواند سمت و سویی معقولانه به خود گیرد. در واقع تحلیلگران اطلاعات بیشتری به دست می‌آورند که قابل تحلیل باشد.

هاشمی با بیان این که واقعه رخ‌داده اقتصادی نیست، اظهار کرد: به همین دلیل نمی‌توان تاثیر آن را روی تک تک شرکت‌های اقتصادی دید. می‌توان گفت از آنجاکه بازار در حال حاضر اطلاعات ندارد، این واقعه را به وقایع اقتصادی مرتبط می‌داند و به همین دلیل عقب نشینی کرده است. زمانی که بازار به اطلاعات مناسب دست پیدا می‌کند، می‌بیند که شاید در این مورد اشتباه کرده و روند دیگری در پی بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه بازار نیاز به فرصت دارد گفت: در همه بازارهای دنیا زمانی که یک اتفاق سیاسی در این ابعاد رخ دهد ریزش بازار دور از ذهن نیست و باید به بازار فرصت داد. پس از آن بازار از فروش هیجانی عقب نشینی می‌کند.

هاشمی به این سوال که چه زمانی بازار بورس روند صعودی خود را در پیش خواهد گرفت گفت: قطعا زودتر از یک ماه تکلیف بازار مشخص خواهد شد، زیرا در حال حاضر شرایط اقتصادی طوری است که روند صعودی به نفع بازار است و قطعا بازار دوباره به نقطه اوج خود باز می‌گردد.

به گزارش ایسنا، در پی ترور بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه که منجر به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش در بغداد شد، شاخص بورس با افت زیادی مواجه شد. این اتفاق شاخص بورس جهانی را هم متاثر کرد.

منبع: ایسنا

تحلیل بازار بورس از زبان یک کارشناس