بورس به قله رسید + شرکت‌های پر سود

بورس به قله رسید + شرکت‌های پر سود

پرونده بازار سرمایه امروز هم صعودی بسته شد و در این میان سهام‌داران مخابرات ایران، پتروشیمی جم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر سهام‌داران سود بیشتری کردند.

به گزارش ایسنا، معاملات امروز (یکشنبه) بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که روند رو به رشد این بازار نسبت به روز گذشته کندتر بود و شاخص کل این بازار با ۷۳۲ واحد رشد در رقم ۴۱۰ هزار و ۹۶۴ واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۷۷۲ واحد رشد و رقم ۱۲۶ هزار و ۷۸۷ واحد را ثبت کرد.

امروز ۶۹۶ هزار معامله به ارزش ۳۷ هزار و ۱۱۹ میلیارد ریال انجام شد که نسبت به روز گذشته کاهش داشت. همچنین مخابرات ایران، پتروشیمی جم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پالایش نفت بندرعباس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و شرکت ارتباطات سیار ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر بورس گذاشتند.

بانک‌های تجارت و ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، پالایش نفت اصفهان، س. صنایع شیمیایی ایران و ایران خودرو نمادهای پربیننده بورس بودند.

رشد نامحسوس فرابورس

در این سوی بازار سرمایه، شاخص کل فرابورس ۲۳ واحد رشد کرد و در رقم ۵۲۹۷ واحد ایستاد. معامله گران فرابورس امروز ۳۳۵ هزار معامله انجام دادند که ۱۸ هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال ارزش داشت. این تعداد معامله نسبت به روز قبل افزایش و ارزش آن نسبت به روز قبل کاهش داشت.

در بازار امروز پتروشیمی مارون، صنایع ماشین‌های اداری ایران و فرابورس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید نیروی برق دماوند، شرکت آهن و فولاد ارفع و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر فرابورس گذشاتد.

نمادهای پربیننده فرابورس سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فرابورس ایران، صنایع ماشین‌های اداری ایران، قاسم ایران و توسعه مولد نیروگاهی جهرم بودند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

بورس به قله رسید + شرکت‌های پر سود

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi