بورس امروز طلایی می‌شود

درحالی که تالارهای مختلف بورس کالای ایران، طی آذر امسال شاهد معامله دو میلیون و ۸۵۱ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۳۵ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به آبان‌ ماه رشد ۱۶ درصدی حجم و ۲۶ درصدی ارزش معاملات را تجربه کرد، امروز تالار محصولات صنعتی و معدنی این بازار میزبان عرضه ۳۰ کیلوگرم شمش طلای معادن زرشوران و زرمعدن اختران است.

به گزارش ایسنا، تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران در آذر ماه شاهد معامله بیش از یک میلیون و ۷۳۷ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶۷ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی بود.

در این تالار بالغ بر ۹۸۴ هزار و ۳۵۰ تن انواع قیر، ۳۳۶ هزار و ۳۸۷ تن انواع مواد پلیمری و ۱۵۵ هزار و ۹۰۲ تن مواد شیمیایی، ۶۳۰۰ تن سلاپس واکس، ۶۰۳ هزار تن وکیوم باتوم معامله شد.

از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۲۵۲۵ تن عایق رطوبتی، ۱۰۰ تن آرگون، ۱۰ هزار و ۵۵ تن روغن پایه، ۱۷ هزار و ۱۹۰ تن گوگرد و ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ تن لوب کات اشاره کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی آذر ماه میزبان معامله یک میلیون و ۹۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۶۶ هزار و ۸۲۹ میلیارد ریال بود.

روز گذشته هم ۵۰ هزار تن سنگ آهن کلوخه، ۲۰ تن بیلت و ۸۴۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۱۷ هزار تن شمش بلوم، ۱۴۴۰ تن مس کاتد، ۱۵۰۰ تن مس کم عیار، ۱۶۰ تن کنسانتره مولیبدن در  تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای داد و ستد شد.

همچنین ۳۹۸۱ تن مواد پلیمری و ۳۴۰ تن مواد شیمیایی در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی معامله شد.

تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله ۹۱۵۵ تن قیر را تجربه کرد. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز شاهد داد و ستد ۱۲۰۰ تن رب گوجه فرنگی بود.

عرضه ۳۰ کیلوگرم شمش طلا

بر این اساس، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران در امروز (دوم دی ماه)، میزبان عرضه ۳۰ کیلوگرم شمش طلای معادن زرشوران و زرمعدن اختران است.

علاوه بر این، ۱۶۰۰ تن مس مفتول، ۴۰ تن مس کاتد، ۲۰۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم و ۴۰۰ تن شمش روی نیز در تالار مذکور عرضه می شود.

براساس این گزاش، ۱۲۶ هزار تن وکیوم باتوم، مواد پلیمری، گوگرد، لوب کات، قیر، روغن پایه و پارافین واکس در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی عرضه می شود. تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد عرضه ۱۲ هزار و ۱۱۰ تن قیر است.

منبع: ایسنا

بورس امروز طلایی می‌شود