امکان تبادل ایده میان شرکت‌های ایرانی و اروپایی فراهم شد

امکان تبادل ایده‌ بین شرکت‌ های ایرانی با شرکای تجاری اروپایی با برگزاری همایش تجاری ایران-اروپا فراهم شد.

تبادل ایده میان شرکت‌های ایرانی و اروپایی

همایش بزرگ تجاری ایران اروپا توسط سازمان توسعه تجارت ایران و با کمک کارشناسان مرکز بین المللی تجارت و تامین مالی اتحادیه اروپا و با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۲۴ تا ۲۶ آذرماه سال جاری به صورت آنلاین به منظور تبادل ایده و تخصص و همچنین شناسایی و برقراری ارتباط با شرکای تجاری اروپایی به صورت بالقوه برگزار می شود.

رویداد اصلی سه روزه شامل نشست‌های تخصصی در زمینه مباحث مرتبط با روابط اقتصادی و تجاری ایران و اروپا و همچنین نشست‌های (پانل‌های) اختصاصی در خصوص استراتژی ملی صادرات در زمینه‌های مختلف کشاورزی اقلام پتروشیمی، میوه و سبزی، خدماتICT ، قطعات خودرو، گیاهان دارویی و گردشگری است.

  • برگزاری دوره‌های آموزشی

برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای ظرفیت شرکت‌های ایرانی و تشخیص و بهبود مهارت‌های مدیریتی آنها مرتبط با فرآیندهای تجارت جهانی، ایجاد ارتباط تجاری با شرکت‌های طرف اروپایی، تنظیم ملاقات‌های دوجانبه از طریق جستجوی شرکت‌های حاضر در رویداد و پیشنهاد برگزاری نشست‌ها در پلتفرم اختصاصی نشست از دیگر  مزایای حضور در این همایش بین المللی است.

آخرین مهلت ثبت نام شرکت‌های ایرانی و اروپایی تا پایان ۱۶ آذرماه سال جاری است. ثبت نام و حضور شرکت های علاقمند ایرانی و خارجی دراین رویداد هیچ هزینه ای برای آنها ندارد و این امکان را به شرکت های ایرانی می دهد که با ده ها شرکت اروپایی نشست های تجاری برگزار و بستر لازم را برای همکاری های تجاری، علمی و فناوری برای افزایش صادرات غیر نفتی ایران به اروپا ایجاد کنند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، شرکت‌ها برای برگزاری نشست‌های رو در روی خود در سایت اینترنتی اختصاصی این نشست بیش از ۲۰ روز (از ۱۱ آذر تا اول دی ماه) فرصت دارند تا نسبت به هماهنگی و برگزاری این نشست‌ها با شرکای تجاری خود اقدام کنند.

منبع: ایسنا