از بازار سکه، ارز و طلا چه خبر؟

قیمت سکه و طلا در بازار امروز در حالی با افزایش قیمت مواجه شد که در بازار ارز شاهد ثبات در قیمت خرید و کاهش اندک نرخ فروش بودیم.

به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار ارز امروز (دوشنبه) به پنج میلیون و ۱۰ هزار تومان رسیده که ۶۰ هزار تومان نسبت به روز یکشنبه افزایش داشت و سکه تمام طرح قدیم نیز به چهار میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید که ۶۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشت.

قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است که افزایش ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته داشت. اما ربع سکه هم با ۱۰ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید. سکه یک گرمی همان ۹۳۰ هزار تومان روز گذشته است.

اما هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز ۵۱۱ هزار و ۱۰۲ تومان در طلافروشی‌ها فروخته می‌شود. همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۵۷۹ دلار ثبت شده است.

نرخ خرید دلار ثابت ماند

امروز همچنین صرافی‌های مجاز بانک مرکزی هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۳۸۰ تومان می‌فروشند که نرخ خرید این ارز نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما نرخ فروش آن ۲۰ تومان کاهش داشته است.

این صرافی‌ها هر اسکناس یورو را ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان می‌خرند که این میزان نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و نرخ فروش این ارز نیز با کاهش ۲۰ تومانی به ۱۴ هزار و ۸۸۰ تومان رسیده است. همچنین بانک‌ها هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار تومان و هر یورو را ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان می‌خرند.

ارز مسافرتی نیز در بانک‌ها کمی بیش از ۱۵ هزار تومان تومان قیمت‌گذاری شده است که مسافران کشورهای همسایه حدود ۵۰۰ یورو و سایر کشورها تا هزار یورو می‌توانند از بانک‌ها به عنوان ارز مسافرتی خرید کنند.

منبع: ایسنا

از بازار سکه، ارز و طلا چه خبر؟