آخرین وضعیت عرضه در بورس انرژی

نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: در سال ۹۹ عرضه نفت خام، میعانات گازی و فراورده های نفتی شامل گازوییل و نفت کوره در بورس انرژی صورت خواهد گرفت و طبق روال سال گذشته سعی بر این است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در شرکت ملی نفت ایران عرضه های منظم مستمر داشته باشیم.

امیرحسین تبیانیان در گفت‌وگو با ایسنا،   با بیان اینکه طبق برنامه های در نظر گرفته شده هدف این است که بتوانیم تقاضا را با شرایطی که مطلوب است پوشش دهیم، اظهار کرد: بر همین اساس در ماه اول امسال نفت کوره و میعانات گازی عرضه شد و برای این ماه نیز نفت خام، میعانات گازی و نفت کوره عرضه خواهد شد و همچنین به محض اینکه موجودی گازوییل برای شرکت ملی نفت تامین شود، عرضه های دریایی گازوییل نیز طبق روال سال گذشته از سرگرفته خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تقاضای صورت گرفته در بورس انرژی، اظهار کرد: در بخش میعانات گازی پارس جنوبی افزایش تقاضا داشتیم به همین دلیل عرضه را افزایش دادیم، در  این راستا اولین عرضه ای که در اردیبهشت ماه برای سال ۹۹ صورت گرفت با استقبال خریداران مواجه شد و با هماهنگی که با بخش عملیات داشتیم در تلاش هستیم تا میزان ظرفیت را افزایش دهیم تا بتوانیم عرضه بیشتری داشته باشیم.

نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی در خصوص عرضه فراورده های نفتی نیز گفت: دو محصول در اختیار شرکت ملی نفت است که شامل گازوییل و نفت کوره می شود، در گازوییل هچنان موجودی برای شرکت ملی نفت ایران برای عرضه دریایی درنظرگرفته نشده اما به محض اینکه موجودی برای عرضه درنظر گرفته و اعلام شود عرضه سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

تبیانیان افزود: در خصوص نفت کوره نیز باید گفت که عرضه از فروردین ماه آغاز شد و درخواست هایی وجود داشت به همین دلیل در حال تغییر شرایط فروش بر اساس  درخواست هستیم تا بتوانیم در خواست ها و تقاضا ها را پوشش دهیم.

منبع: ایسنا

آخرین وضعیت عرضه در بورس انرژی