پنجره یو پی وی سی UPVC

انواع پنجره یو پی وی سی UPVC

پنجره پو پی وی سی تک حالته (Turn)

در این نوع پنجره‌ها، یراق در ارتفاع بازشو نصب می‌شود.
پنجره یو پی وی سی تک حالته از لحاظ میزان عایق بودن در برابر سرما و گرما و آلودگی‌های صوتی با پنجره دو جداره ثابت (فیکس) کاملا مشابه است. تفاوت اصلی این نوع پنجره با پنجره‌های ثابت استفاده از یراق آلات است. در تمامی در و پنجره‌ها اگر لولا سمت راست باشد پنجره راست بازشو است، در غیر این صورت چپ بازشو و به دلیل استفاده از یراق قیمت این پنجره نسبت به حالت ثابت تغییر می‌کند و افزایش می‌یابد.اصولا پنجره تک حالته را به دلیل عایق نبودن به مشتری پیشنهاد نمی‌دهیم.

پنجره دو یا سه جداره را با یراق Turn می توان با طرح‌های زیر بنا به سلیقه کارفرما و مناسب با محل طراحی کرد که در هر کدام از این طرح‌ها مقدار پروفیل مصرفی با یکدیگر فرق دارد.
در طرح‌های مختلف شما می‌توانید پنجره را بنا به سلیقه خود به دو یا سه قسمت تقسیم کنید و همچنین از کتیبه در قسمت بالا یا پایین استفاده کنید.

پنجره یو پی وی سی دوحالته (Tilt & Turn)

این نوع پنجره UPVC یکی از آب بندترین پنجره‌ها است. در این نوع پنجره‌ها یراق آلات هم در ارتفاع و هم در عرض بازشو، مونتاژ می‌شود.
پنجره UPVC دوحالته با توجه به یراق آلاتی که در آن به کار می‌رود از امنیت بالایی برخوردار است. حداکثر میزان بازشو برای این پنجره بو پی وی سی 950mm است که در صورتی که عرض بازشو از این مقدار بیشتر شود باید یراق‌های خاصی مونتاژ شود که همین امر سبب افزایش قیمت و افزایش طول زمان ساخت نسبت به پنجره دو حالته عادی می‌شود. باز و بسته شدن این پنجرها حتی توسط کودکان نیز به راحتی صورت می‌گیرد و ویژگی رگلاژ آسان از دیگر مزایای این پنجره می‌باشد. قابل ذکر است که در این مدل پنجره UPVC یراق چهار طرف باز شو قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث عایق بودن این نوع پنجره یو پی وی سی می‌باشد.

پنجره دو یا سه جداره با یراق Tilt & Turn را می‌توان با طرح‌های زیر بنا به سلیقه کارفرما و مناسب با محل طراحی کرد.
در هرکدام از این طرح‌ها مقدار پروفیل مصرفی با یکدیگر فرق دارد.
طرح شماره 1 ابعاد به دو قسمت مساوی تقسیم شده و یکی از لنگه‌ها بازشو دو حالته است.
طرح شماره 2 ابعاد به دو قسمت مساوی تقسیم شده و هر دو لنگه بازشو دو حالته است و وسط آن یک مولیون ثابت قراردارد.
طرح شماره 3 پنجره فرانسوی است به طوری که دستگیره روی لنگه دو حالته قرار می‌گیرد.
طرح شماره 4 ابعاد به صورتی تقسیم شده است که یک سوم آن بازشو است و قسمت بیشتر آن ثابت (فیکس) در نظر گرفته شده است تا یک منظره زیبا را ارائه دهد.
طرح شماره 5 از بالا یک کتیبه دارد و در قسمت پایین یکی از لنگه‌ها بازشو دو حالته است.
طرح شماره 6 از بالا کتیبه دارد و خود کتیبه هم به دو قسمت تقسیم شده است و در پایین یک بازشو لحاظ شده است.

پنجره یو پی وی سی فولکس واگنی (Tilt& Slide)

در پنجرههای فولکس واگنی، ابتدا پنجره به سمت جلو کشیده می‌شود و سپس در جهت موازی محور x حرکت می‌کند(حرکت به صورت کشویی). در این نوع پنجره از نوار درزگیر EPDM استفاده می‌شود که با وجود حرکت کشویی بازشو، جزء یکی از آب بندترین پنجره‌ها است. شاید بتوان تنها عیب این نوع یراق را قیمت بسیار بالای آن نام برد. سیستم فولکس واگنی برای بازشوهای بزرگ انتخاب درستی است و باعث ایجاد فضایی دل انگیز می‌شود. اصولا این نوع پنجره برای محل‌هایی که فضای زیادی دارند و می‌خواهند دید خوبی داشته باشند استفاده می‌شود.

پنجره های فولکس واگنی با طرح های مختلف به نمایش در آمده و فقط یکی از این پنجره ها هم به صورت Tilt & slide و هم به صورت Tilt &Turn می باشد.

این مدل پنجره هیچ فضایی را اشغال نمی کند.

پنجره یو پی وی سی کشویی (Slide)

در پنجره‌های کشویی، دو سطح از پروفیل روی هم می‌غلتند که برای آب بندی باید از EPDM (گسگت) که باعث استحکام نیز می‌شود، استفاده کرد، اما به این علت که هنگام باز و بسته کردن، حرکت پنجره به علت اصطکاک بالای این نوع گسگت ها (EPDM) سخت می‌شود، از نوار درزگیر مویی که آب بند نیست، استفاده می‌شود، بنابراین پنجره‌های کشویی به هیچ عنوان عایق و آب‌بند کامل نمی‌باشند. با توجه به ایرادهای گفته شده، این نوع پنجره اصولا توصیه نمی‌شود مگر این که کارفرما به آن اصرار داشته باشد.

پنجره دو یا سه جداره را با یراق sliding میتوان با طرحهای  زیربنا به سلیقه کارفرما و مناسب با محل طراحی کرد.

قابل ذکر است با توجه به اینکه پنجره های کشویی معمولی عایق صد در صد نیستند ما به شما این نوع پنجره را پیشنهاد نمی دهیم زیرا باعث اتلاف انرژی می شود.

با توجه به توضیحاتی که به کارفرما داده می شود بعضی مواقع کارفرما به دلیل محدودیت جا به دلیل مناسب بودن آن از نظر قیمت از این نوع پنجره استفاده می کند.

در تصاویر  برای شما 11 طرح مختلف را بسته به ابعاد و تعداد بازشو نمایش داده ایم که در هرکدام از این طرح ها مقدار پروفیل مصرفی با یکدیگر فرق دارد.

پنجره یو پی وی سی فرانسوی (French)

در پنجره یو پی وی سی UPVC فرانسوی دو بازشو وجود دارد و در هنگام باز شدن هر دو لنگه، هیچ گونه ستون و مولینی دیده نمی‌شود. دستگیره، روی بازشو بزرگتر مونتاژ می‌شود و لنگه دیگر بر حسب نیاز با دستگیره مخفی قابل باز و بسته شدن است.

پنجره های فرانسوی در این مدل پنجره هر دو لنگه باز میشود و هیچ قیدی در وسط آن نیست و میتوان یک نمای کلی را دید.

پنجره یو پی وی سی کلنگی (Tilt)

بازشو سرویسی به دو صورت قابل مونتاژ می باشد:

1- به صورت Fingerpull: پنجره در یک نقطه قفل می شود و فاقد کیپ آب بندی و اسپاتیولت است، ولی شامل بازویی و انگشتی است. به هیچ عنوان این نوع پنجره، آب بند کامل نخواهد بود.

2- پنجره سرویسی با یراق تک حالته و دستگیره پنجره

پنجره Tilt پنجره هایی هستند که مناسب برای سرویس بهداشتی یا حمام می باشد البته بعضی مواقع در پارکینگ ها هم استفاده می شود.

پنجره یو پی وی سی ثابت (Fix)

پنجره ثابت (فیکس)، بدون بازشو است.

پنجره یو پی وی سی UPVC ثابت یکی از پرکاربردترین نوع پنجره های دو جداره می باشد که بدون باز شو است و به دلیل ثابت بودن  از یراق آلات در آن استفاده نمی شود و از دیگر مزایای این نوع از پنجره ها ایجاد فضای دید مناسب بدون مزاحمت قاب است و همچنین به خاطر ثابت بودن، عایق بسیار مناسبی در برابر برودت هوا و همچنین گرد و خاک است.

پنجره های تمام فیکس به شکل هایی که در تصاویر می بینید با ابعاد مختلف قابل طراحی هستند.

رنگ‌ها و طرح‌های پروفیل پنجره یو پی وی سی

 انتخاب طرح و رنگ پروفیل پنجره یو پی وی سی UPVC  برای ساخت پنجره به شما در طراحی کمک کرده و می‌توانید جلوه‌های بسیار زیبایی را در نمای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کنید. بدین ترتیب شما علاوه بر انتخاب قاب پنجره دلخواه بر طبق اصول کیفی، امکان انتخاب رنگ را نیز خواهید داشت.

نمونه رنگهای زبل بر روی پروفیل پی وی سی

گروه عایق کویر برای اجرای رنگ بر روی پروفیل‌های UPVC در پروژه‌هایی که نیاز به رنگ دارد از رنگ زوبل آلمان استفاده می‌کند. سرعت عمل در اجرای رنگ و همچنین خروجی آن بسیار دقیق و مطابق با کد درخواستی مشتری است.

رنگ اجراشده دارای کیفیت و ماندگاری طولانی بوده و مطابق گواهینامه شرکت زوبل می باشد.

نمونه رنگ‌های رال آلمان بر روی پروفیل یو پی وی سی

اغلب شرکت‌های تولیدکننده در و پنجره دو جداره از رنگ‌های رال آلمان استفاده می‌کنند.

گروه عایق کویر هم از رنگ‌های رال آلمان با کیفیت عالی استفاده می‌کند تا در کنار تولید و مونتاژ درست در و پنجره‌های دو جداره از رنگ‌های مناسب نیز بهره گیرد چرا که عدم استفاده از رنگ با کیفیت سبب می‌شود به مرور زمان رنگ پوسته پوسته شده و از بین برود.

فهرست قیمت پنجره دوجداره

مشاوره تلفنی پنجره دوجداره

برای مشاوره رایگان پروژه های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت در و پنجره دو جداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید.

یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه عایق کویر یزد می باشد. طراحی و بهینه سازی سایت: شرکت پارسا - Enfold Theme by Kriesi