پنجره دوجداره ترمال بریک چیست؟

پنجره دو جداره ترمال بریک

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان و سفارش پنجره آلومینیوم ترمال بریک در پروژه‌های نوساز و تعویضی و اطلاع از قیمت درب و پنجره دوجداره از ساعت 8-17 با شماره 43082-021 تماس حاصل فرمایید یا شماره خود را در فرم تماس با ما سایت ثبت فرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

 • در و پنجره دو جداره ترمال بریک

در و پنجره دو جداره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم‌ سازی دنیا می‌باشد. در این نوع پنجره، تعبیه یک عایق EPDM باعث شده است تا ارتباط پروفیل آلومینیومی از سطح بیرونی با درونی قطع گردد. روش مذکور این امکان را به ما می‌دهد که رنگ داخل محل استفاده با رنگ پروفیل سطح بیرونی متفاوت باشد.

قابلیت دیگر این محصول عایق بندی صددرصدی فضای درونی ساختمان است. نکته قابل توجه این است که ترمال بریک در عین زیبایی و ظرافت تمامی قابلیت‌های پنجره‌های یو پی وی سی را نیز دارد.

پنجره دو جداره ترمال بریک
 • ترمال بریک به چه معناست؟

لازم به ذکر است که پنجره‌های آلومینیومی معمولی در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند ولی از آنجایی که آلومینیوم رسانای خوبی می‌باشد، باعث تلف شدن انرژی می‌شود. برای حل این مسئله محصول جدیدی به نام پپنجره دوجداره ترمال بریک به دنیا عرضه شده است . در این پنجره‌ها وجود لایه پلاستیکی EPDM بین دو فریم داخلی و خارجی در مقابل انتقال حرارت شکست به وجود می‌آورد.

کلمه Thermal Break به عنوان شکست حرارتی معنا می‌شود. این پنجره‌ها عایق حرارتی دارند یعنی از دو فریم داخلی و خارجی تشکیل شده‌اند که توسط یک عایق پلاستیکی از هم جدا می‌شوند. در گذشته پنجره‌های آلومینیومی حرارت را بین داخل و خارج خانه منتقل می‌کردند ولی در پنجره دوجداره ترمال بریک به واسطه ترکیب پلی آمید و آلومینیوم در تولید آنها این مشکل رفع شده است.

پنجره دو جداره ترمال بریک
 • انواع مختلف درب و پنجره دوجداره آلومینیومی

•آلومینیوم ساده (Normal)
•آلومینیوم ترمال بریک (Thermal Break)
•چوب آلومینیوم (ALU Wood)

پنجره دو جداره ترمال بریک
 • درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک

پنجره یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی در ساختمان هاست ، اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومینیومی بسیار کمتر از پنجره های آهنی است. به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها، دوجداره شدن پروفیل آلومینیومی از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل باعث کاهش انتقال حرارت است.

پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و نیز در برابر مواد شیمیایی ، آب و اشعه حفظ می کند. درب و پنجره آلومینیومی به دو صورت ساده و ترمال بریک ارائه می شوند. فرآیند استفاده از ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است. پروفیلهای سیستم ترمال بریک از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند. تیغه های پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود.در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت است. بالا بودن استحکام، مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، اشعه UV و طول عمر بالا از مزایای تیغه های پلی آمید هستند.

مطابق آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، بطور متوسط ۱۰% سطح خارجی ساختمان را پنجره و ۷۰% از سطح هر پنجره را شیشه و بقیه را پروفیل تشکیل می دهد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک درب و پنجره ۳۸% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و ۳۲% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، ۲۸% کاهش مصرف سوخت، ۲۰% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات اعمال می شود. همچنین به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.

پنجره دو جداره ترمال بریک
 • مزایای استفاده از پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

  ۱-عایق حرارتی
  ۲-عایق رطوبتی
  ۳-عایق صوتی
  ۴-غیر قابل اشتغال
  ۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
  ۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
  ۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
  ۸-زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
  ۹- سبکی فوق العاده
  ۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله
  ۱۱-مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان

 • کاهش اتلاف انرژی

نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس است. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها ۳۸% کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما، ۳۲% کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، ۲۸% کاهش مصرف سوخت، ۲۰% کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات اعمال می شود. همچنین به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.
در پنجره‌های آلومینیومی با تکیه بر چند اتصال رایج به خصوص یراق آلات پیچ و پرچی و همچنین پانچ با استفاده از لقمه‌های توپر آلومینیومی قدرت اتصال به نحوی فوق‌العاده بالاست. یراق‌آلات مستقیماً به فلز آلومینیوم متصل هستند.
رنگهای پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق‌العاده بیش از ۲۰۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد که در کوره سخت شده و ضدضربه و ریختگی است.

 • تنوع و زیبایی

شایان ذکر است تنوع و زیبایی سیستم پوشش و رنگ‌ آمیزی آنادایز فقط برای پروفیل آلومینیوم قابل انجام است. پروفیل‌های آلومینیوم با رنگ‌های چاپی و سخت‌شدن در کوره دوام و زیبایی دو چندانی دارند.
امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است. به دلیل افزوده شدن تعداد شیشه های موجود، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم. آلومینیوم در این کاهش وزن فلز مناسبی است. همچنین استفاده از پرده کرکره عایق در فصول سرد باعث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد.
سیستم پنجره دوحداره آلومینیومی ترمال بریک با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و تنوع بازشو، نیازهای صنعت ساختمان را برآورده ساخته است.

پنجره دو جداره ترمال بریک

اینستاگرام ما را دنبال کنید.

گروه عایق کویر یزد در زمینه تولید درب و پنجره دوحداره آلومینیومی ترمال بریک (Thermal break) و نان ترمال (Non Thermal) آماده ارائه مشاوره‌های تخصصی است.
شماره تلفن شرکت 43082-021

قالب وردپرس نوین وب ساز دوربین مداربسته