در و پنجره های UPVC

نکات مهم نگهداری در و پنجره های UPVC

اگر بخواهید بیش ترین بهره را از در و پنجره های UPVC (یو پی وی سی) خود ببرید، رعایت برخی از نکات باعث می شود، کارآیی و عمر این در و پنجره های  UPVC بیش از پیش بالا رود این نکات به قرار زیر است:

  1. با فاصله های زمانی معین، تمام قطعات مکانیکی و متحرک درب و پنجره های UPVC را روغن کاری کنید. البته روغن کاری باید توسط روغن های رقیق موجود انجام شود.
  1. به منظور دوام بیش تر لاستیک های درزگیر در و پنجره های  UPVC در بازه زمانی مشخص حداکثر سه ماه یک بار آن ها را توسط پارچه ای حاوی صابون مایع تمیز کنید. زیرا این عمل نرمی، انعطاف پذیری لاستیک ها را به ارمغان می آورد.
  2. برای تمیز کردن در و پنجره های  UPVC می توانید از مخلوط آب و صابون استفاده کنید تا بدون باقی گذاشتن اثر گرد و غبار، روی پنجره ها را براق سازد.
  3. پارچه ای را که جهت تمیز نمودن درب و پنجره های  UPVC انتخاب می کنید، می بایست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتی سطوح در و پنجره ها را تمیز کرد.
  4. اگر پس از نصب در و پنجره ها، هنوز فعالیت های اجرایی ساختمان باقی مانده است، می بایست، کاور روی دروپنجره ها کنده نشود تا از آسیب به آن ها جلوگیری کند. همچنین نبایستی این کاورها به مدت طولانی بر روی در و پنجره ها باقی بماند. چراکه ممکن است اثر چسب تا مدت ها بر روی آن ها باقی بماند.
  5. به طور مرتب دستگیره ها و قسمت های متحرک دیگر در و پنجره ها را وارسی کنید که شل و هرز نشده باشند. معمولاً با چک کردن منظم این قسمت ها، می توان پیچ مربوطه را یافت و آن را پیش از بروز مشکل محکم کرد.
  6. در هنگام فعالیت های بازسازی از قبیل نقاشی و سیمان کاری و… لازم است تا روی در و پنجره ها را پوشش مناسبی پوشاند تا آسیبی به آن نرسد. در صورت آلوده شدن در و پنجره ها لازم است تا به دقت آن ها را تمیز کرد تا وجود این مواد باعث کدر شدن سطوح پنجره نشود.
  7. از نزدیک نمودن وسایل حرارت زا همچون آتش جوشکاری و یا با شعله مستقیم به درب و پنجره های  UPVC اجتناب کنید.

رعایت مواد مذکور می تواند با تمیز کردن و مراقبت از درب و پنجره های  UPVC زیبایی و سلامت دائمی آن ها را تضمین کند.

اینستاگرام ما را دنبال کنید.