فلزی‌ها و پالایشی‌ها بورس را کاهشی کردند

فلزی‌ها و پالایشی‌ها بورس را کاهشی کردند

امروز بیشتر سهم‌ها در بورس تهران با نوسان قیمت رو به پایین روبرو شدند. پالایشی‌ها و فلزی‌ها بیشترین تاثیر کاهنده را روی نوسانات شاخص داشتند اما در عین حال تعدادی از سهم‌های گروه فلزات اساسی با رشد قیمت مواجه شدند.

به گزارش ایسنا، امروز قیمت سهم‌ها نسبت به روز گذشته بیشتر افت کرد؛ به طوری که شاخص کل ۳۵۶۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۱۸۰ هزار و ۶۶۸ واحدی رسید. در عین حال شاخص کل هم وزن با ۳۱۵ واحد افت مواجه شد و تا رقم ۲۸ هزار و ۱۸۰ واحدی پایین رفت.

شاخص آزاد شناور ۳۶۸۲ واحد افت کرد و در تراز ۱۹۰ هزار و ۴۹۸ واحدی نشست. در عین حال شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۲۸۲۲ و ۶۱۴۱ واحد افت کردند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران هر یک به ترتیب ۲۵۲، ۲۳۲ و ۲۱۶ واحد در کاهش شاخص‌های بازار سهام تاثیر داشتند و در عین حال حفاری شمال، سپنتا و بیمه البرز هر یک به ترتیب با هشت، شش و پنج واحد تاثیر افزاینده روی نماگرهای بازار سعی کردند نگذارند شاخص‌ها کاهش یابند.

امروز در گروه فلزات اساسی قیمت سهم‌ها با کاهش مواجه شد هرچند که تعدادی از سهم‌ها از جمله سپنتا که در بازار دوم بورس داد و ستد می‌شود به افزایش شاخص کل کمک کردند. این نماد که در گروه فلزات اساسی قرار دارد امروز با صف خرید مواجه شد. دیگر نمادی که در این گروه رشد قیمت را تجربه کرد نماد سرمایه‌ گذاری توکافولاد بود. گروه صنعتی سپاهان و ذوب‌آهن اصفهان نیز جزو سهم‌هایی بودند که در این گروه با افزایش قیمت مواجه شدند، اما مابقی سهم‌های فلزات اساسی عمدتا از یک تا حدود چهار درصد افت قیمت را شاهد بودند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز بیشتر سهم‌ها از ۰.۲۵ درصد تا حدود چهار درصد افت قیمت را شاهد بودند. در این گروه ۷۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۶۰ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه خودرو و ساخت قطعات نیز امروز نیمی از سهم‌ها با رشد قیمت مواجه شدند و نیم دیگر روند کاهش قیمت را تجربه کردند. در این گروه ۴۱۶ میلیون سهم به ارزش ۵۸ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

اما بانکی‌ها که امروز ارزش معاملات بالایی را ثبت کردند حجم معاملات‌شان به ۶۷۲ میلیون سهم رسید و معامله‌گران ۲۹ هزار و ۱۲۲ دفعه سهم‌های بانکی را مورد دادوستد قرار دادند. در این گروه روند قیمت سهم‌ها عمدتا کاهشی بود و تمام نمادها از جمله نماد بانک تجارت و بانک صادرات که طی روزهای گذشته در چند روز پیاپی رشد را تجربه کرده بودند با کاهش قیمت مواجه شد.

ارزش معاملات بورس اوراق بهادار امروز به رقم ۸۰۴ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی در ۱۷۷ هزار و ۳۰۴ نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز ۳۳ واحد افت کرد و از تراز ۲۰۰۰ واحدی فاصله بیشتری گرفت. این شاخص امروز در عدد ۱۹۶۰ واحدی قرار گرفت. ارزش معاملات فرابورس تهران نیز به رقم ۴۲۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۶۳۵ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *