ثروتمند ترین فرد اروپا

ثروتمندترین فرد اروپا در یک هفته ۵ میلیارد دلار پولدارتر شد!

ثروتمندترین فرد اروپا، برنارد آرنو فرانسوی ثروتش به ۱۰۰ میلیارد دلار نزدیک شد.

به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، به دنبال افزایش ۱۷ درصدی فروش برند مشهور ” لوئی ویتون” در سه ماهه سوم سال، ثروت برنارد آرنو، مدیرعامل فرانسوی آن به ۹۹.۲ میلیارد دلار رسید که حاکی از افزایش ۵.۶ درصدی ثروت وی در مقایسه با هفته قبل آن است. لوئی ویتون یک هولدینگ بزرگ فعال در عرصه مد و لباس است که ۷۵ زیر مجموعه بزرگ از جمله ” کریستین دیور” را تحت مالکیت خود دارد.

لوئی ویتون در سال ۱۸۵۴ توسط فردی به همین نام در پاریس آغاز به کار کرد و به تولید پوشاک، کتاب، ساعت و جواهر مشغول است. مقر اصلی این برند در شهر پاریس فرانسه قرار دارد و به گفته فوربس با ارزشی معادل ۳۹.۳ میلیارد دلار، اکنون دوازدهمین برند باارزش جهان است.

آرنو فرانسوی اکنون ثروتمندترین فرد اروپا و سومین فرد ثروتمند جهان پس از جف بزوس ( ۱۰۷.۵ میلیارد دلار ثروت) و بیل گیتس ( ۹۹.۲ میلیارد دلار ثروت) است. رقیب آرنو در اروپا مالک برند مشهور ” گوچی” یعنی فرانسوا پیناو است که ۳۰.۲ میلیارد دلار ثروت دارد.

با وجود تظاهرات گسترده در هنگ کنگ که به تنهایی بین ۵ تا ۱۰ درصد کل مصرف کالای لوکس در جهان را دارد، تحقیقات موسسه ” برنشتاین ریسرچ” نشان می دهد که فروش برند لوئی ویتون در آسیا ۱۲ درصد در سه ماهه سوم سال نسبت به فصل قبل افزایش پیدا کرده است.  

آخرین بار ثروت آرنو در ژوئن امسال به ۱۰۰.۴ میلیارد دلار رسید و وی را تبدیل به سومین فرد ثروتمند جهان کرد. با این حال از آن زمان به بعد ثروت وی نتوانسته است از مرز ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کند.

در آخرین روز از معاملات هفتگی بورس پاریس، ارزش هر سهم برند لوئی ویتون با ۰.۳۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود به ۳۷۸.۲۰ یورو رسید و او را به ثروتمندترین فرد اروپا

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *