کاهش قیمت نفت در پی افزایش تولید آمریکا

کاهش قیمت نفت در پی افزایش تولید آمریکا

قیمت نفت امروز (چهارشنبه) تحت تأثیر پیش‌بینی افزایش تولید دو تولیدکننده آمریکایی بزرگ و رشد ذخایر نفت آمریکا، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاساینترمدیت آمریکا با ۵۱ سنت یا ۰.۹ درصد کاهش نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه، به ۵۶.۰۵ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۵۵ سنت یا ۰.۸ درصد کاهش، به ۶۵.۳۱ دلار در هر بشکه رسید.

پیش بینی‌هایی که روز سه شنبه از سوی شورون و اکسون موبیل در خصوص فعالیت در منطقه پرمیان باسین منتشر شد، نشان داد تولید نفت شیل افزایش بیشتری پیدا خواهد کرد.

اگر پیش‌بینی‌های مذکور محقق شود، این دو شرکت بازیگران برتر در وست تگزاس و نیومکزیکو خواهند شد و یک سوم از تولید پرمیان باسین تحت کنترل آنها قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، آمار مؤسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به اول مارس، به میزان ۷.۳ میلیون بشکه رشد کرده و به ۴۵۱.۵ میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران میزان افزایش ذخایر را ۱.۲ میلیون بشکه پیش بینی کرده بودند.

کیم کوانگ رائه، تحلیل‌گر کالا در شرکت سامسونگ فیوچرز در سئول گفت: رشد ذخایر نفت آمریکا روی قیمت‌های نفت سنگینی می‌کند و در بلندمدت، نگرانی‌ها پیرامون افزایش تولید در منطقه پرمیان مانع از رشد قیمت‌ها خواهد شد.

آمار رسمی تولید و ذخایر نفت آمریکا بعدازظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

رشد تولید آمریکای شمالی، تلاش‌های اوپک برای متعادل کردن بازار را تحت‌الشعاع قرار داده است.

اوپک و متحدانش توافق کرده‌اند تولید نفت‌شان را مجموعاً ۱.۲ میلیون بشکه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۹ محدود کنند و به گفته منابع آگاه، تصمیم‌گیری درباره تمدید مدت این توافق را از آوریل به ژوئن موکول خواهند کرد.

در این بین، بازار به نظاره نشانه‌هایی درباره پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین نشسته است.

بر اساس گزارش رویترز، مایک پمپئو – وزیر خارجه آمریکا – اعلام کرده که دونالد ترامپ توافق تجاری که ایده‌آل نباشد را رد خواهد کرد.

البته وی خاطرنشان کرده که کاخ سفید برای رسیدن به توافق تلاش می‌کند.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *